• Imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława
Wiadomości
Data: 23 lutego 2016, Wtorek / Ilość wyświetleń: 2138

Niespodziewany sukces Justyny Kołodziej (zdjęcia)

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Jakuszyce 2016 Justyna Kołodziej zdobyła złoty medal w konkurencji team sprint. Zawodniczka LKS „Witów ski” Mszana Górna zastąpiła w ten sposób nieobecną na tych mistrzostwach siostrę Klaudię przebywającą w Lillehammer na Światowej Olimpiadzie Młodzieży. Złoty medal w kategorii juniorek młodszych, również w konkurencji team sprint, wywalczyła Weronika Kaleta z Kasiny Wielkiej, reprezentująca klub LKS Wiśniowa-Osieczany.

Dolnośląski organizator nie uszanował reprezentantów kraju i przeprowadził zawody w czasie, kiedy najlepsi polscy juniorzy startowali za granicą. Justyna Kołodziej biegła w sztafecie team sprint z Justyną Pradziad (UKS Regle Kościelisko), ponieważ w tym roku wprowadzono możliwość startu reprezentacji województw. Z małopolski zakwalifikowały się na Olimpiadę tylko 2 zawodniczki. Pokonały sztafety z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, śląskiego i podlaskiego.

W tym samym dniu (21.02.2016) złoty medal w kategorii juniorek młodszych, również w konkurencji team sprint, wywalczyła Weronika Kaleta z Kasiny Wielkiej, reprezentująca klub LKS Wiśniowa-Osieczany. Grzegorz Kościelniak (LKS „Witów ski” Mszana Górna) zajął ósme miejsce.