Informacje

Robotnicy wydrążyli już 90 metrów tunelu pod Luboniem Małym (zdjęcia)

Data: 12 maja 2017, Piątek / Ilość wyświetleń: 8987

Nieustannie, całą dobę trwają prace przy drążeniu tunelu pod Luboniem Małym na odcinku Naprawa - Skomielna Biała. Wykonawca przeszedł już pod zakopianką. Prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.

Jak informuje Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, prawa nitka w portalu północnym została już wydrążona na długości 90 metrów, natomiast lewa nitka ma ponad 10 metrów.

Do robót wykorzystywane są młoty hydrauliczne zamontowane na maszynie typu koparka, dziobaki, wiertła, materiały wybuchowe, głowice skrawające, w zależności od twardości skał.

Docelowo powstanie to dwukomorowy tunel o długości ponad 2 kilometrów. Obydwie nitki tunelu będą wyposażone w wentylację oraz wszystkie niezbędne dla bezpieczeństwa ruchu urządzenia, włącznie z wyjściami awaryjnymi. Zakończenie drążenia tunelu planowane jest pod koniec 2019 r.

Źródło: Podhale24.pl, zdjęcia: archiwum GDDKiA w Krakowie

Galeria zdjęć

Komentarze

kitty
18.05.2017 17:54

@Piotrus z gilem Powiedz mu,ze własnymi grabiami wybierają.

mj
16.05.2017 17:03

Lemingi to narzekają na wszystko - zza klawiatury :-P

Piotrus z gilem
16.05.2017 08:38

Dziadek sie pyta czym to wybierają ? Sztychowkami ? Czy kilofem? Czy majzlem ?

tutejszy
12.05.2017 17:30

Lemingi mają się czym podniecać...

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 5 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »