Informacje

I ty możesz zostać biathlonistą! (zdjęcia)

Data: 13 września 2017, Środa / Ilość wyświetleń: 858

Druga edycja zawodów w biathlonie letnim na terenie limanowszczyzny przeszła już do historii. Rozegrane w Kasinie Wielkiej zawody zorganizowane przez Zagórzański Klub Sportowy „Kasina Wielka” oraz Polski Związek Biathlonu pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, po raz kolejny były wielkim wydarzeniem sportowym.


Mimo kiepskiego terminarza związanego z rozpoczęciem roku szkolnego i małym zainteresowaniem zawodami na starcie udało się zebrać blisko 160 zawodników z roczników 2005 – 2010 rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych. Sportowcy przystępujący do rywalizacji reprezentowali kluby i szkoły z całej Małopolski: ZKS Kasina Wielka, UKS Krokus Ciche 1, UKS Sołtysianie Stare Bystre, UKS Chochołów, ZPO Kasina Wielka oraz UKS „Partyzant” Lubatowa z Podkarpacia.

Na malowniczo przygotowanych trasach biegowych oraz zbudowanej z największą starannością strzelnicy od rana prowadzony był trening dla startujących po raz pierwszy w zawodach biathlonowych. Młodzi zawodnicy skupili się głownie na przeszkoleniu strzeleckim, które organizatorzy zawodów prowadzili z pomocą starszych, obytych już z bronią zawodników. W tym czasie Kierownik Zawodów - Jan Ziemianin, Kierownik Strzelnicy - Piotr Ziemianin, Delegat Techniczny PZBiath. - Andrzej Ruchała, Jury zawodów, szef pomiaru czasu - Feliks Piwowar oraz goszczący na naszym obiekcie Członek Zarządu Polskiego Związku Biathlonu - Edward Jakieła odbyli krótkie spotkanie organizacyjne.

Emocje sięgały zenitu już chwilę po uroczystym otwarciu zawodów. Od pierwszego biegu wszyscy uczestnicy dali upust emocjom przekrzykując się nawzajem podczas kibicowania swoim kolegom i koleżankom. Podekscytowanie podsycał także obecny na zawodach Czesław Fluder, znany w całym kraju komentator i dziennikarz sportowy. Rywalizacja sportowa przebiegała w trudnych warunkach atmosferycznych - deszcz, błoto, potem nagłe ocieplenie. Mimo wszystko zawody odbyły się w sportowej atmosferze. Nie zabrakło wielu zwrotów akcji, gdyż do czasu biegu doliczane były już na mecie kary czasowe za niecelne strzały. Spowodowało to sytuację, w której zawodnicy do samego końca niecierpliwie czekali na wyniki wypatrując ich pojawienia się na elektronicznej tablicy oficjalnych wyników. W wielu biegach najlepszych zawodników dzieliły sekundy, a nawet dziesiąte części sekundy.

Po zakończeniu ostatniego biegu nastąpiło uroczyste wręczenie medali, licznych nagród i wyróżnień specjalnych oraz nagrodzenie wychowanków i obecnych zawodników i zawodniczek Klubu ZKS Kasina Wielka za wyniki sportowe osiągnięte w biathlonie w roku 2016.

- Mamy nadzieję, jako klub oraz stowarzyszone w nim osoby, że kolejne biathlonowe zawody w Kasinie Wielkiej wszyscy uczestnicy będą wspominać z radością, a nasze małe biathlonowe środowisko na Limanowszczyźnie powiększy się o nowych zawodników ZKS Kasina Wielka, fanów i sympatyków tej trudnej i wymagającej, aczkolwiek pięknej, nieprzewidywalnej i widowiskowej dyscypliny sportu – podkreśla Prezes ZKS Kasina Wielka, Jan Ziemianin.

- W imieniu swoim, organizatorów, członków zarządu ZKS Kasina Wielka oraz prezesa klubu - Jana Ziemianina dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałych zawodów: Bolesławowi Żabie - Wójtowi Gminy Mszana Dolna, Józefowi Kowalczykowi - Burmistrzowi Miasta Mszana Dolna, Jerzemu Wójciakowi - Prezesowi Zarządu Banku Spółdzielczego w Mszanie Dolnej, Janinie Ziemianin - Dyrektor ZPO w Kasinie Wielkiej, Mirosławowi Żakowi - właścicielowi firmy „MegaStar”, Radzie Sołeckiej Wsi Kasina Wielka, Bolesławowi Jani - właścicielowi firmy „Bolesław Jania. Cukiernictwo”, Stanisławowi Spyrce oraz wszystkim sędziom i obsłudze zawodów – wyrazy wdzięczności za udzieloną pomoc przekazuje trener ZKS.

Piotr Ziemianin, trener ZKS Kasina Wielka

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »