• Sobota, 23 marca 2019
  • Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława

Informacje

Bardzo dobre wyniki maturzystów "Romera"

Wtorek, 4 października 2011 15:05

Marek Świder, dyrektor rabczańskiego liceum im. Eugeniusza Romera, pochwalił się bardzo dobrymi wynikami matur uczniów, którzy ukończyli w tym roku naukę. Absolwenci Romera osiągnęli znakomite wyniki na tle innych szkół średnich w powiecie nowotarskim. Poniżej średnie szkolne wyniki z poszczególnych przedmiotów matury obowiązkowej i nieobowiązkowej.

Poranny pożar na Wójtowiczowej (filmik)

Wtorek, 4 października 2011 09:41

RABKA-ZDRÓJ: Przed godziną 5 rano na osiedlu Wójtowiczowa wybuchł pożar. W ogniu stanęły drewniane zabudowania gospodarcze i drewniano-murowany budynek mieszkalny. Z ogniem walczyło 53 strażaków z 3 jednostek zawodowej straży pożarnej i 9 OSP. Ocalała tylko murowana część zabudowań. Akcja gaśnicza już się zakończyła. Budynek był zamieszkały, ale na szczęście nikt z domowników nie ucierpiał.

Z kroniki policyjnej: kradzieże, wypadki, pijani kierowcy...

Poniedziałek, 3 października 2011 17:45

W miniony weekend na terenie działań komisariatów w Rabce-Zdroju i Mszanie Dolnej doszło do kilku zdarzeń kryminalnych. Niestety, jedno z nich było tragiczne.

Imponujące centrum handlowe powstanie przy ul. Starowiejskiej

Poniedziałek, 3 października 2011 17:24

MSZANA DOLNA: Inwestor, który chce wybudować centrum handlowo-usługowe przy ul. Starowiejskiej, na terenach przy zakładzie gospodarczym, zaprezentował władzom miasta i radnym, jak w przyszłości ma ono wyglądać. Projekt-wizualizacja robi duże wrażenie.

Rozkopana ul. Kościuszki

Poniedziałek, 3 października 2011 14:03

RABKA-ZDRÓJ: Rozpoczęte dziś roboty na ul. Kościuszki w Rabe-Zdroju zaskoczyły nieco mieszkańców. Choć wiedzieli, że wykonawca został już wyłoniony, nie otrzymali informacji, kiedy ruszą roboty. A te wiążą się z utrudnieniami w ruchu i koniecznością objazdów.

Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju z policyjnym certyfikatem bezpieczeństwa

Niedziela, 2 października 2011 08:04

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo". Wśród uhonorowanych był Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju.

Święto Jabola w Folwarku Starej Winiarni

Sobota, 1 października 2011 12:00

MSZANA DOLNA: Kawał dobrej muzyki, zabawne sytuacje i podróż sentymentalną do czasów PRL-u, a dla nie których, do czasów swojej młodości - to wszystko zapewnili swoim gościom organizatorzy "Święta Jabola", które w piątkowy wieczór obchodzono w Folwarku Starej Winiarni.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kasiny Wielkiej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

Sobota, 1 października 2011 11:28

W Kasinie Wielkiej odbyła się doniosła uroczystość włączenia miejscowej jednostki OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wziął w niej udział Komendant Główny Straży Pożarnej generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz.

Mocne zarzuty mieszkańców Raby Wyżnej pod adresem straży miejskiej. Chcą jej likwidacji

Sobota, 1 października 2011 11:12

865 mieszkańców gminy Raba Wyżna podpisało się pod wnioskiem o likwidację Straży Gminnej. Sprawą zajęła się Rada Gminy do której wniosek trafił. Radni zdecydowali, że wniosek przeanalizuje jedna z komisji, która przygotuje też projekt uchwały, który trafi pod obrady najbliższej sesji. Najprawdopodobniej jeszcze w październiku na sesji Rady Gminy odbędzie się głosowanie, które zdecyduje, czy zlikwidować, czy pozostawić straż gminną.

Mszana Dolna: ostra wymiana zdań między posłem a burmistrzem

Piątek, 30 września 2011 18:20

Poszło o niedawną wizytę Radosława Sikorskiego Mszanie Dolnej. Poseł Platformy Obywatelskiej Tadeusz Patalita wytknął burmistrzowi Tadeuszowi Filipiakowi, że nie przyszedł, jako gospodarz miasta, na spotkanie z konstytucyjnym ministrem. Burmistrz ripostował, że Sikorski przyjechał do Mszany w roli wiceprzewodniczącego PO, a on, jako burmistrz, na spotkania wyborcze chodzić nie zamierza.