• Poniedziałek, 24 września 2018
  • Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

Informacje

Wyjazd na Zieloną Szkołę w nagrodę za aktywność (zdjęcia)

Data: 13 października 2017, Piątek / Ilość wyświetleń: 802

Dwie uczennice z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej – Zuzanna Wątroba i Natalia Łacna – wraz ze szkolną koordynatorką programu recyklingowego, Martą Lorenc, wyjechały na Zieloną Szkołę Fundacji Recal do Solca Kujawskiego.

Była to nagroda dla 10 najaktywniejszych placówek z całej Polski, które brały udział w XXI edycji ogólnopolskiego programu pt. „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” prowadzonym przez Fundację na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL. Jest to jeden z najstarszych programów edukacji recyklingowej w Polsce. Korzenie jego działania sięgają 1995 roku, a ZPO w Kasinie Wielkiej bierze w nim udział od 2006 roku. Od tamtego czasu w szkole jest prowadzona zbiórka puszek aluminiowych po napojach. Każdego roku szkolny koordynator programu przesyła sprawozdanie, w którym opisuje całą działalność edukacyjną w zakresie szeroko pojętej ekologii i ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem tematu recyklingu puszek.

Tegoroczna nagroda nie jest pierwszą w tym programie. Gimnazjum w Kasinie Wielkiej uczestniczyło już wcześniej w zagranicznych wyjazdach na Zieloną Szkołę, a także otrzymywało nagrody rzeczowe, dyplomy i podziękowania za swoje działania. W tym roku w programie wyjazdu znalazł się Solec Kujawski, Toruń i Bydgoszcz, z licznymi atrakcjami: park dinozaurów JuraPark, park wodny, Planetarium i Muzeum Żywego Piernika, w którym uczestnicy samodzielnie wykonali własne pierniki. Jednak najistotniejszym punktem programu wyjazdu była wizyta w fabryce Can-Pack S.A. w Bydgoszczy produkującej puszki i wieczka aluminiowe oraz zwiedzanie zakładu recyklingu aluminiowych puszek po napojach CP Recycling Organizacji Odzysku Opakowań S.A. Uczestnicy Zielonej Szkoły na własne oczy mogli zobaczyć jak wygląda pełen cykl życia aluminiowej puszki - od produkcji do recyklingu.

Marta Lorenc / materiały szkolne

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »