• Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
Wiadomości
Data: 19 stycznia 2018, Piątek / Ilość wyświetleń: 3362

Klaudia Kołodziej najlepszą juniorką

W Międzynarodowych Mistrzostwach Czech w biegach narciarskich rozegranych w Nowym Mieście na Morawach wystartowała duża grupa reprezentantów Polski, w tym Klaudia Kołodziej (Łętowe) i Weronika Kaleta (Kasina Wielka) – mieszkanki gminy Mszana Dolna.

Biegi sprinterskie wygrali Polacy: Paweł Klisz i Monika Skinder. Klaudia Kołodziej (Witów ski Mszana Górna) zajęła 12. miejsce, a Weronika Kaleta (LKS Markam Wiśniowa) była 16. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej miała pecha w ćwierćfinale - biegnąc na drugiej, dającej awans pozycji - została zaatakowana przez reprezentantkę gospodarzy i upadła, spadając na dalsze miejsce.

W niedzielę, 14 stycznia, rozegrano biegi na 10 km techniką klasyczną. Najlepszą z Polek okazała się Martyna Galewicz, która zajęła 4. miejsce. Klaudia Kołodziej (LKS Witów ski Mszana Górna) ukończyła bieg na 13. miejscu. Okazało się, że była najlepszą juniorką. Weronika Kaleta była 23., Bogusław Gracz (LKS Witów ski Mszana Górna) w biegu na 15 km zajął 25. miejsce. Dla Klaudii Kołodziej był to ostatni start przed zgrupowaniem w Livignio (Włochy), po którym reprezentacja juniorów startuje w Mistrzostwach Świata w Szwajcarii.