Informacje

Strażackie podsumowanie w OSP Rdzawka (zdjęcia)

Data: 13 lutego 2018, Wtorek / Ilość wyświetleń: 933

W niedzielę odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Rdzawce.

Przybyłych druhów powitał prezes Dariusz Paprocki. Wśród uczestników spotkania obecni byli m.in. burmistrz Ewa Przybyło, wiceburmistrz Robert Wójciak, prezes Miejsko-Gminnego Związku OSP Jacek Klinowski, zastępca dowódcy JRG w Rabce-Zdroju kpt. Adam Rokosz, radny powiatowy Leszek Świder i przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju Adam Radoń. Przewodniczącym zebrania wybrano dh. Leszka Świdra, a sekretarzem został Mateusz Jurzec. Wybrano druhów do komisji skrutacyjnej i mandatowej. Porządek obrad to sprawozdanie z działalności za 2017 rok, które odczytał naczelnik OSP Grzegorz Latawiec, sprawozdanie finansowe przedstawił dh Mateusz Jurzec, sprawozdanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej odczytał dh Krzysztof Szal, a sprawozdanie Komisji Rewizyjnej dh Adam Twaróg. W głosowaniu zebrani udzielili zarządowi absolutorium za okres sprawozdawczy.

- W imieniu samorządu rabczańskiego chciałabym podziękować wam za wasze zaangażowanie we wszystkie działania, które kierujecie do lokalnej społeczności – powiedziała zwracając się do druhów burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło. Przypomniała, że rdzawiańscy strażacy działają nie tylko na rzecz swojej miejscowości, ale również na rzecz całej gminy. Burmistrz podziękowała strażakom za udział w wielu uroczystościach gminnych i państwowych, czym podnoszą ich rangę. - Liczę, że ta nasza współpraca nadal będzie się dobrze układać. Ze swej strony chciałabym zapewnić, że przebudowa remizy OSP w Rdzawce jest monitorowana przez samorząd. Mam nadzieję, że uda się jak najszybciej ją zrealizować – dodała. Zapewniła też, że samorząd będzie wspierał starania strażaków o nowy samochód.

Zastępca dowódcy JRG w Rabce-Zdroju kpt. Adam Rokosz poinformował zebranych o liczbie pożarów i działań straży pożarnej na terenie gminy Rabka-Zdrój w 2017 roku. Pogratulował OSP w Rdzawce, że w jednostce widać dzieci i młodzież. Zaprosił też strażaków-ochotników na szkolenia i złożył wszystkim noworoczne życzenia.

W imieniu zarządu miejsko-gminnego OSP życzenia złożył druhom z Rdzawki prezes Jacek Klinowski, który pogratulował wyników i przekazał podziękowania od prezesa Zarządu Wojewódzkiego OSP Edwarda Siarki. Podziękowania i gratulacje składali jeszcze strażakom wiceburmistrz Robert Wójciak i ks. proboszcz Michał Rymar.

Na zakończenie prezes wręczył statuetki osobom i instytucjom, które w dużym stopniu pomogły jednostce finansowo i rzeczowo. Dariusz Paprocki złożył też podziękowania władzom samorządowym za wsparcie finansowe i wszystkim, którzy pomagali OSP w działalności statutowej.

Źródło: UM Rabka-Zdrój

Galeria zdjęć

Komentarze

emeryt
15.02.2018 08:28

Adam ty nie siadaj obok skazanej ...

FRANEK GAŚNICA
14.02.2018 23:22

WSZYSTKIE OSP do rozwiązania, koszty utrzymania nie współmierne do pożytku publicznego.

abc
14.02.2018 18:04

brawo

L.W.
14.02.2018 13:35

Super młodzież jest w Rdzawce, a Ewie i Robertowi tyż nic nie brakuje.

Kuła
14.02.2018 09:23

Szkoda że jej nie przyżucili w ramach ćwiczeń kocem azbestowym????

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 3: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »