• Sobota, 23 marca 2019
  • Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława

Informacje

Lubogoszcz zdobyta przez 800 turystów (zdjęcia)

Data: 11 czerwca 2018, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1896

W niedzielę odbyła się kolejna wędrówka w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Tym razem celem była Lubogoszcz.

Słoneczna pogoda towarzyszyła spotkaniu na Lubogoszczy. W tym dniu również świętowano jubileusz 95-lecia Bazy Lubogoszcz. Na szczyt Lubogoszczy największa grupa turystów wędrowała szlakiem czerwonym i czarnym pod opieką przewodnika Mirosława Sipaka. Gości na szczycie powitali burmistrz miasta Józef Kowalczyk, kierownik Bazy Lubogoszcz Maria Grzęda i himalaista Jacek Berbeka.

Uroczystą mszę świętą przy Krzyżu Wędrowca, będącym repliką Krzyża z Pass Pardoii w Dolomitach. odprawił ksiądz biskup Tadeusz Pieronek wspólnie z ks. Dominikiem Popielarczykiem z parafii w Kasince Małej. Oprawę muzyczną Mszy zapewniła kapela Cindraje z Mszany Górnej .

Po wspólnym zdjęciu uczestnicy złazu przeszli do Bazy Lubogoszcz, gdzie organizatorzy przygotowali bogaty program. Najpierw turyści posili się bardzo smacznym żurkiem lubogoszczańskim. a następnie uczestniczyli w licznych konkursach i konkurencjach sprawnościowych. Mogli skorzystać m innymi ze ścianki wspinaczkowej czy kolejki linowej.

Gości bawiła kapela Cindraje i zespół Muzyczny z Męciny.

Można było spróbować i zakupić miody na kiermaszu Koła Pszczelarzy w Mszanie Dolnej. Spośród ponad 800 rzeszy turystów najmłodszym zdobywcą Lubogoszczy okazał się 18-miesięczny Franek Cież z Kasinki Małej, a najstarszym 91-letni Julian Kasprzyk z Mszany Dolnej. Z najdalszego zakątka Polski przybyła Wiktoria Szostak z Miechowa, a ze świata Artur Lukienchuk z Kijowa na Ukrainie. W konkursie Wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Miastu Mszana Dolna zwyciężyła Magda Palacz z Lipowego przed Wiktorem Mamakiem z Lipowego i Julią Kowal z Tenczyna. Najmilszą Lubogoszczy wybrano Julię Krzysztof z Mszany Górnej, a najmilszym Bogumiła Krzysztof z Mszany Górnej.

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody z rąk burmistrza Kowalczyka, zastępcy dyrektora Szkolnego Ośrodka Sportowego w Krakowie Jerzego Kościelniaka, sekretarza miasta Antoniego Roga i wiceprzewodniczącej Rady Miasta Agnieszki Sasal.

Spotkanie organizacyjnie wsparli: Szkolny Ośrodek Szkolny w Krakowie z dyrektorem Zdzisławem Traczem i zastępcą dyrektora Jerzym Kościelniakiem, Baza Lubogoszcz z kierownik Marią Grzędą, Tadeusz Patalita, Stanisław Biedrończyk z Nadleśnictwa Limanowa, radny Bogdan Surówka i Stanisław Cygal, Stanisław Frączek, Adam Chrustek i Agnieszka Józefiak – Lewandowska z Urzędu Miasta Mszana Dolna.

Organizatorzy: Miasto Mszana Dolna , Szkolny Ośrodek Sportowy w Krakowie, Baza Lubogoszcz, Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej,

Źródło: organizatorzy oprac. (mr)

Galeria zdjęć

Komentarze

Józek Pieron
12.06.2018 16:20
IP: 83.10.26.187

A ten największy szkodnik polskiego Kościoła, co tam robi? Kiedy POpatrzy sie na zdjęcia, odpowiedź nasuwa się sama

Przykro
11.06.2018 23:21
IP: 37.248.161.246

Juz nie mieliście jakiego biskupa zaprosić?

OjDyro
11.06.2018 20:36
IP: 91.231.23.156

BRAWO !!!

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 3: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »