• Czwartek, 21 października 2021
  • Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

Informacje

Złote Gody w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Data: 23 września 2021, Czwartek / Ilość wyświetleń: 2076

Z okazji 50, 55, 60 i 65-lecia pożycia małżeńskiego Urząd Miejski w Rabce-Zdroju i Urząd Stanu Cywilnego zaprosił 41 pary z terenu gminy Rabka-Zdrój na okolicznościową uroczystość.

Rozpoczęła się ona od mszy św., którą w kościele św. Teresy odprawił ks. proboszcz Dariusza Pacula. W trakcie mszy małżonkowie odnowili ślubowanie małżeńskie. Potem uroczystości przeniosły się do kawiarni Zdrojowa.

Tu szacownych jubilatów powitali burmistrz Leszek Świder, wiceburmistrz Małgorzata Gromala i naczelnik USC Agnieszka Cukrzycoń. Jubilaci wysłuchali życzeń i gratulacji. - Miło nam, że przyjęliście nasze zaproszenie i zechcieliście tu do nas przyjść i razem z nami obchodzić swoje święto - Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego - mówiła kierownik USC. - 50, 55, 60, 65 lat temu wstępując w związek małżeński przyrzekaliście sobie, że uczynicie wszystko, aby Wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Przepełnieni miłością i wzajemnym zaufaniem powiedzieliście sobie słowo „tak” i wzajemnie wymieniliście sobie obrączki. Mimo różnych chwil w życiu, raz pięknych, a raz trudnych, przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście. Wytrwale, odważnie i z uporem pokonywaliście trudności dnia codziennego dla dobra założonej rodziny. Każde małżeństwo tworzy swoją własną niepowtarzalną historię, ale łączy Was to, że jesteście dla świata żywym i wiarygodnym świadectwem trwałości małżeństwa i rodziny – tych wartości, które nie przemijają. Wasze życie to dla młodego pokolenia wzór do naśladowania.

- Minęło 50, 55, 60, 65 lat od najważniejszego wydarzenia w waszym życiu, od dnia, w którym złączyliście swoje losy, wstępując na wspólną drogę życia na dobre i na złe – mówił burmistrz Leszek Świder. - Podjęliście się wtedy zadania zbudowania rodziny na mocnym fundamencie, wzajemnej miłości i wierności. Zawarcie małżeństwa nałożyło na Was wiele obowiązków rodzinnych i społecznych, a dzisiaj z dumą możecie stwierdzić, że z obowiązków tych wywiązaliście się z honorem. Dobrze też wywiązaliście się z obowiązków wobec Siebie, dochowując sobie przez ten długi czas wierności, zaufania - spiesząc sobie z radą, pomocą, zarówno w dobrych jak i trudnych chwilach swojego życia. Dołożyliście wszelkich starań, żeby Waszą rodzinę uczynić trwałą i szczęśliwą. Swoją postawą dajecie Państwo świadectwo tego, jak ogromna siła tkwi w rodzinie, która nie poddaje się w trudnych momentach, nie cofa się w chwilach słabości, ale pokonuje je, stając się dzięki temu trwalsza. Wasze małżeństwa to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia, to wspaniały wzór mądrego życia i przykład, że nawet najcięższe obowiązki, gdy dźwiga się razem, stają się lżejsze. Swoją pracą przyczyniliście się do rozwoju naszej ojczyzny, regionu i miasta. Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego to także ważne wydarzenie dla naszej społeczności lokalnej. Wy drodzy Jubilaci jesteście bowiem dla młodego pokolenia symbolem trwałości małżeństwa i rodziny oraz godnym przykładem do naśladowania - dodał burmistrz.

W podziękowaniu, w dowód społecznego uznania dla trwałość małżeństwa i rodziny, burmistrz udekorował jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Po części oficjalnej, zaproszeni goście i jubilaci zasiedli do uroczystego obiadu. Potem był toast z szampanem i weselny tort. Obecnym czas umilała swoją grą muzyka góralska „Majeranki” z Chabówki.

Źródło; Urząd Miejski w Rabce-Zdroju

Galeria zdjęć