• Imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława
Wiadomości
Data: 14 sierpnia 2014, Czwartek / Ilość wyświetleń: 3813

Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego Amatorów o puchar Prezesa Uzdrowiska (zdjęcia)

10 sierpnia na kortach w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju rozegrany został Deblowy Turnieju Tenisa Ziemnego Amatorów o puchar Prezesa Uzdrowiska Rabka S.A. Celem zawodów było uczczenie 150 – lecia lecznictwa uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju, popularyzacja tenisa ziemnego, wyłonienie najlepszych tenisistów amatorów w deblu. Organizatorami turnieju byli: Uzdrowisko Rabka S.A., Ognisko TKKF „Carlina” Rabka-Zdrój, Rabczańska Spółdzielnia Socjalna „Dziewięćsił”.

W zawodach wystartowało 11 par deblowych z Warszawy, Krakowa, Bytomia, Nowego Targu, Makowa Podhalańskiego, Skawy, Skomielnej Białej, Spytkowic i Rabki-Zdroju. Mecze turniejowe przerwane zostały przez obfite opady deszczu. Półfinały i mecz o III miejsce rozgrywano w niedzielę przy świetle elektrycznym. Hala I LO im. E. Romera w Rabce – Zdroju, dzięki uprzejmości dyrektora, była miejscem finału.

Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym” w 4 grupach. Zwycięzcy grup grali o awans do finału. W meczu o III miejsce rabczańska para Michał Kądziołka/Rafał Zgadzaj pokonała parę (Skomielna/Skawa) Daniel Bielański/Paweł Gal 6:2, 6:1. Puchar Prezesa zdobyli tenisiści Jarosław Dudek(Warszawa)/Marcin Suzin(Kraków) wygrywając w finale z parą nowotarską Maciej Jachymiak/Tadeusz Michałczak 5:7, 6:2, 10:7. Puchary za miejsca I, medale, nagrody niespodzianki za miejsca I-III w imieniu Prezesa Uzdrowisko Rabka S.A. wręczał dyrektor ds. lecznictwa dr Andrzej Walawski. Każdy uczestnik Turnieju otrzymał pamiątkowy medal. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem widzów. Zawody prowadzili, niezmiennie od 1979 roku, Edward Konieczny i Marek Szarawarski.

Źródło: materiały prasowe