• Środa, 20 stycznia 2021
  • Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Informacje

Gorąca dyskusja nad wynagrodzeniem dla burmistrz Ewy Przybyło. Niewiele brakło, a skończyłoby się interwencją Straży Miejskiej (film i zdjęcia)

Data: 24 lutego 2015, Wtorek / Ilość wyświetleń: 7070

RABKA-ZDRÓJ: Przy pięciu głosach przeciwnych radnych klubu Nasze Miasto, przy głosie wstrzymującym się radnej Elżbiety Szarawary, większością głosów Rada Miejska ustaliła dziś wynagrodzenie dla burmistrz Ewy Przybyło pozostawiając je na dotychczasowym poziomie. Niezadowoleni z tego byli radni opozycji, którzy chcieli obniżenia go o 30% i część osób zgromadzonych na sali, które przerywały obrady okrzykami. Już dawno żadna decyzja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju nie wzbudzała tylu emocji.

Propozycje wynagrodzenia były dwie. Pierwsza, autorstwa przewodniczącej Rady Miejskiej Marii Górnickiej-Orzeł, pozostawiająca pensję burmistrz na dotychczasowym poziomie; druga - radnych opozycyjnego klubu Nasze Miasto - znacznie je obniżająca. Projekt opozycji nie trafił jednak pod obrady dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, bo jak poinformowała przewodnicząca, nie spełniał wymogów formalnych - brakowało na nim pieczątki radcy prawnego, potwierdzającej zgodność projektu uchwały z przepisami prawa. Zastrzeżenia dotyczyły też braku szczegółowego uzasadnienia takiego wniosku. Dyskusja nad tym, czy radca prawna miała prawo to zrobić i co powinno się znaleźć w uzasadnieniu trwała ponad 20 minut i zakończyła się decyzją, że ma w tej sprawie złożyć pisemne wyjaśnienia. Nie mniej jednak projekt opozycji nie trafił pod obrady i dyskutowano nad propozycją Marii Górnickiej-Orzeł.

- Wynagrodzenie burmistrz nie było zmieniane od 2010 roku. Uchwała nie przewiduje podwyżki. - Większość mieszkańców zadecydowała, że to Ewa Przybyło jest trzecią kadencję burmistrzem. Byłoby niemoralnym w nagrodę za to obniżyć jej wynagrodzenie - przekonywała przewodnicząca Rady Miejskiej, odnosząc się do propozycji radnych opozycji.

Sekretarz miasta Maria Daszkiewicz tłumaczyła natomiast radnym, że obecnie obniżka pensji burmistrz nie jest możliwa. Wynagrodzeniem, jak tłumaczyła, należało burmistrz ustalić po ślubowaniu, w na sesji w grudniu. Nie zrobiono tego i burmistrz pobierała przez ostatnie miesiące wynagrodzenie na dotychczasowym poziomie. Gdyby dzisiaj próbować jej obniżać pensję, trzeba byłoby zachodu i angażowania Sądu Pracy, żeby zwróciła nadwyżkę z pobieranych od jesieni pensji.

Ta informacja wywołała poruszenie wśród publiczności. - Czemu nie obniżyliście w grudniu, czemu wtedy go nie obniżyliście. Skandal! - padały głośne okrzyki z sali.

Uciszyć głosy oburzenia próbowała Maria Górnicka-Orzeł, ale gdy jej polecenia nie przyniosły skutku, zagroziła wezwaniem Straży Miejskiej. I ostatecznie ją wezwała, ale gdy na salę obrad wkroczyli strażnicy, na czele z komendantem Kazimierzem Zapałą, było już cicho.

- Jeżeli chcecie państwo zabrać głos, to musicie to zgłosić przed sesją. Na sesji głos zabierają radni. Jesteście tylko widzami, musicie przestrzegać regulaminu. Proszę się uspokoić, bo sprawuję na sali tzw. policję sesyjną - wyjaśniała przewodnicząca.

Gdy emocje opadły, radny Rafał Hajdyła przedstawił wniosek o obniżenie pensji burmistrz z 12,3 tys zł do 8,6 tys. zł brutto. - Zaproponowane wynagrodzenie jest na najwyższym możliwym, dopuszczonym poziomem prawa, poziomie – mówił Hajdyła. - To są maksymalne, dopuszczalne przepisami stawki.

Jak mówił, w sytuacji zadłużenia miasta i ubożenia społeczeństwa, przyjęcie tak wysokiej pensji jest nieetyczne i ogranicza możliwości motywowania burmistrz do lepszej pracy, bo lepszego wynagrodzenia już dostać nie może.

- Jest demokracja, każdy może mieć swoje zdanie na ten temat. Pensja burmistrza nie jest wygórowana w porównaniu z menedżerami spółek, także państwowych spółek - mówiła Maria Górnicka-Orzeł.

Sekretarz Maria Daszkiewicz mówiła natomiast, że burmistrzowie wszystkich gmin uzdrowiskowych w Małopolsce mają wynagrodzenie na poziomie burmistrz Rabki-Zdroju. Podkreślała, że jej praca nie zamyka się w ośmiu godzinach. - Burmistrz jest dyspozycyjna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu - mówiła.

Ewa Przybyło przez trzy minuty wyliczała, jakie ma obowiązki i kompetencje. - Sprawuję swoją funkcję 9 lat. Nie spodziewałam się, że wynagrodzenie za pracę, którą wykonuję sumienne, najlepiej jak umiem, będzie przedmiotem tak burzliwej dyskusji. Wszystkie dyplomy, wyróżnienia, laury, możecie znaleźć na korytarzu. Nie są dla mnie, ale dla gminy i mieszkańców. Nie chciałbym byśmy się porównywali do innych gmin, jesteśmy gminą samodzielną - mówiła.

- Za posiedzenie rady, które trwa ok. 4 godzin, dostaje pan 200 zł, czyli 50 zł za godzinę. Mi proponuje pan 34 zł za godzinę. To niesprawiedliwe – mówiła kierując swoje słowa do radnego Rafała Hajdyły.

- Wiem, że ma ma pani jeszcze więcej obowiązków, których nie wymieniała, ale chodzi o to, że poziom wynagrodzenia dla pani, jakie proponuje przewodnicząca, nie odbiega od wynagrodzenia prezydenta Krakowa czy Warszawy. A poziom odpowiedzialności i obowiązków jest nieporównywalny - ripostował radny Hajdyła.

Ale ripostowała i Ewa Przybyło. - Nie śmiem porównywać się z prezydent Warszawy, ale ona ma kilku zastępców, osobistego kierowcę, kilku rzeczników prasowych i cały sztab ludzi, którzy przygotowują dla niej materiały, a ja wszystkie te rzeczy wykonuję osobiście. Oni tak rozkładają swoje obowiązki tak, że mają czas by wykładać na uczelniach, gdzie zarabiają nawet dwa razy tyle co pensja, a ja na to czasu niem mam. Taka jest różnica - mówiła burmistrz.

Dyskusję zakończyło głosowanie. Większość radnych poparła propozycję przewodniczącej Marii Górnickiej-Orzeł i podjęła uchwałę pozostawiającą wynagrodzenie burmistrz na dotychczasowym poziomie. Przeciw byli radni klubu Nasze miasto, a od głosu wstrzymała się radna Elżbieta Szarawara.

(mr)

Galeria zdjęć

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

Gaździna z Poronina
19.03.2015 11:49
IP: 91.231.92.5

Ty radomski plugocu, cosik cie nieźle uziarło, co tak sie sąsieda i sąsiedki cepios. Bytować normolnie nie umies. A chłopu ucycielski bujoku starych źbuków pod nos nie podtykoj bo łon nie ciekowy. Jak ci sie przykrzy to se na tych starych źbukach co w nich ino siuter mosz cosik wydziaraj, samojebke stryl i tym swoim pascurom do Radomia z zyceniomi na świnta wyślij. A ludziom do gardła nie skoc i skóry im z lica nie sewlikaj, bo to co wycynios z to swojo bojcoro to jest kryminał. Bac ze kiesik do piekła wleziesz i cało wiecność będzie boloło.

Kibic panów G i M
18.03.2015 22:29
IP: 178.43.154.145

Jasiek Fudala gdyby żył, to z tego materiału, który tu zamieszczają dwaj "kochający" się sąsiedzi - panowie G. i M. napisał następną książkę pt. O żywocie dwóch ceprów na ziemi gorczańskiej. Rabczanie pamiętają nie kończącą się wojnę z nieżyjącym już burmistrzem Rapaczem a śp. Jaśkiem z Gorców i jego słynną książkę SuperSołys. Apeluję do panów G. i M. niech Wasza polemika trwa dalej, a może ktoś z tego coś napisze i tym sposobem przejdziecie do historii rabczańskich wojenek. Apeluję do administratora, aby założył oddzielny temat, gdzie panowie będą wymieniać się publicznie inwektywami.

rabczanka
18.03.2015 22:11
IP: 176.100.194.19

Panie Konradzie G. przyglądam się od dłuższego czasu Pana polemice z " niewidzialnym wrogiem" . Chciałbym doradzić z głębi serca żeby Pan raz na zawsze odniósł się do pojawiacych sie informacji odnośnie nielegalnego poboru prądu -czy to prawda i o co z tym chodzi ?Przedstawia się Pan jako uczciwa osoba a jak jest naprawdę, chcielibyśmy wiedzieć (MY FORUMOWICZE). A ten Pana epizod 24 godziny na "dołku" to już chyba przesada czy może tez prawda ?Nie rozumiem też o co chodzi z ta zadeklarowana wielkością domu w oświadczeniu o podatku od nieruchomości czy podaje Pan fałszywe dane? dom się skurczył w praniu . Robi Pan wszystko żeby postrzegać Pana jako uczciwą osobę. Prosimy więc jako społeczność forum żywotnie zainteresowana Pana poczynaniami o szybka odpowiedź z Pana strony . Nie chcielibyśmy aby Pan stracił w naszych oczach. Pozdrawiamy

Walduś NieKiepski zWĘSZYł aferę z Leninem w tle.
18.03.2015 22:01
IP: 31.175.157.135

Panie Waldemarze. Wejdź do łazienki i spojrzyj w lustro. Warto bo zobaczysz największą przypadłość i Zespół Zwielokrotnionej Osobowości w rejonie nowotarskim w jednym. Szczegóły były poniżej. Ponieważ jesteś mgr z kropką to myślę, że ta kropka przeważy i szaradziarskie wyliczenia pójdą ci gładko oraz przejdą niedługo w operacje na km kw. Zwykły mgr zająłby się czymś innym np. podciągnąłby się jako wylany polonista z odmiany rzecz. przez przypadki ale ty dzięki tej unikalnej kropce dasz rade machnąć jeszcze ze 100 komentarzy o jednym. Kto jak kto ale taki donosiciel jak ty to chyba wie co to jest stalking? Prokurator Bryja będzie zamiatał sprawę pod dywan? P.S. Wiem, że w kraju wyczerpałeś już wszystkie adresy na donosy ale może zaczniesz słać je za granicę? Może Władimir pochyli się nad twoimi donosami? Może Papież Franciszek? Kanclerz? Próbuj! A nóż któreś "nożyce" odezwą się i spełnią się twoje marzenia. Nie poddawaj się! Tylko czy musisz te niespełnione swoje żale i donosy przepisywać w komentarze? Przecież już wszyscy widzą i wiedzą, że jesteś chory bo wszyscy widzą twoją kompulsję wypisywania publicznie paszkwili N-ty raz o tym samym. Nie wystarczy ci publiczne zbłaźnienie się twojej żony i synowej? Nie wystarczy i to jest kolejny dowód na twoją postępującą chorobę.

B-612
18.03.2015 14:05
IP: 176.100.194.44

Z nieskrywaną radością informujemy, że syn ziemi stalowowolskiej, zasłużony krasnal PRL oraz kawaler licznych odznaczeń resortowych (m.in. „Niedoceniany racjonalizator” oraz „Arcymistrz domowych oszczędności”), uczestnik licznych programów (m.in. baśni dla wybitnie niedorosłych pt. „Dlaczego światełko zgasło?”), na 1. międzygalaktycznym zlocie krasnoludów został wybrany (przez aklamację) prezesem związku skrzatów nieudaczników w kategorii wiekowej 50+. Krążą jednak niepokojące słuchy, że galaktyczne dostojeństwo może być objęte dopiero wówczas, gdy nowy prezes wyjaśni, a następnie ureguluje swoje liczne ziemiańskie zaległości administracyjne, finansowe i proceduralne. Mogą one, niestety, stanowić przeszkodę w terminowym objęciu obowiązków. Nowy prezes, w dowód uznania dotychczasowych zasług, otrzymał zezwolenie na używanie barwy zielonej w ilości 1/5 ogólnej powierzchni swego herbu, mogąc tym samym zrezygnować z krępującego go w niektórych gremiach rodowego koloru czerwonego. Uroczystości obsługiwała m.in „Interwencja (…)” w dowód uznania za kosmiczne brednie i nieziemskie bzdury. Także w szeregu placówkach edukacyjnych i filmowych zawiązują się samorzutnie komitety na rzecz włączenia programu „Interwencja (…)” do kanonu lektur tematycznych promujących zapominany gatunek „purnonsensu”. Rozważa się również propozycję, aby w przedszkolu, do którego przed laty chodził nowo wybrany prezes (i w którym powinien dożywotnio pozostać bez większych szkód społecznych) odsłonić tablicę pamiątkową, a placówkę nazwać jego imieniem. Z uwagi na duży talent aktorski odtwórcy jednej z głównych ról „medialnego synka” pojawia się możliwość przyznania mu „maski roku” uwzględniając fakt, że swojej twarzy aktor ów od długiego czasu nie posiada.

szarada
17.03.2015 13:32
IP: 176.100.194.44

Zagadka matematyczna nr 1. Budynek ma powierzchnię 10 m na 9,5 m. i składa się z trzech kondygnacji (oraz przyziemia, w którym ¼ to powierzchnia mieszkalna). Ile wynosi łączna powierzchnia mieszkalna całego domu? Można się pomylić o (A co tam!) … np. 200 m kw. Pomyślicie, że banalnie proste. Otóż nie. Pragnę zaznaczyć, że wbrew pozorom na tym zadaniu od wielu, wielu lat łamią sobie głowę nawet technicy elektronicy. Oczywiście nie wszyscy. Szczególnie jeden niedoceniany w przeszłości „racjonalizator (nawet z epizodem akademickim). Nie można wykluczyć również takiej sytuacji, w której słowo o dokonaniach pojedynczego „obywatela” będzie kolejnym perfidnym i boleśnie czytelnym atakiem na dobro i wizerunek związku, który tak "owocnie" reprezentuje. Chcę zatem przypomnieć, że w przeszłości funkcjonowały wierszyki dotykające podobnego sposobu „czytania rzeczywistości” (chociażby fragment z Majakowskiego: „(…) Mówimy – Lenin, a w domyśle – partia, mówimy – partia, a w domyśle – Lenin”). Oszczędzę lokalnym wodzom uwspółcześnianie tego zaklęcia. Czekam. A nóż ktoś odpowie. Może wybrzmi kolejne przysłowie z gatunku "uderz w stół..."

stalowowolski terapeuta
17.03.2015 10:00
IP: 176.100.194.44

Do gaździny z Poronina. W czasie mojej praktyki spotkałem się z różnymi przypadłościami i osobliwościami. Nie spotkałem natomiast nawet w literaturze przedmiotu opracowania o zależności między publicznym chwaleniem (tzw. czynnik wzmacniający) partnera („co to ciupawecke w portkach mo”) a wzrostem jego „atrakcyjności”. Jeżeli pani zauważyła, że taka „stymulacja” przynosi pożądany skutek, należy oczywiście kontynuować terapię. Nie można zaniechać żadnego sposobu, który mógłby ocieplić wasze relacje. W wieku pani partnera jest to co prawda jedynie dmuchanie na zamarzniętą szybę, ale nie należy rezygnować nawet z tej formy. W terapii (jak i w innych obszarach pomocy potrzebującym i „odczuwającym inaczej”) wiara wszakże czyni cuda. Gaździno, widzę, że jest pani kobietą „wyzwoloną”. Mimo pani niezaprzeczalnie dobrych chęci (by nie powiedzieć determinacji) należy jednak zwrócić uwagę, że nawet w czasach rozchwianego systemu moralnego jest duża ilość problemów, które nie tylko z nazwy powinny zostać osobistymi. Myślę więc, że o „ciupaweckach” to stosowniej porozmawiać na przykład na spotkaniu w waszym kole gospodyń wiejskich, chociażby przy zdobieniu jaj wielkanocnych. Mówiąc szczerze, to nie wiem, czy nawet tam takie „intymności” byłyby na miejscu. Ale nie ukrywam, że zarówno państwa problem jak i kreatywność w poszukiwaniu „panaceum” szczerze mnie zaintrygowały.

Banieczka czeka...humor poprawi cała Rabka bedzie
16.03.2015 22:44
IP: 31.175.157.135

Słuchaj no Małgorzato a od kiedy ta ulica jest twoja? Bo puszczasz na ulicy od zawsze nie fajerwerki a bąki i plotki na ludzi jak poniżej. Macie tak rodzinnie charakterystyczne języki żmii, że żaden login ani gwara was nie ukryje. Czy kogoś takiego jak ty można obrazić kto chodzi na chwiejnych nogach i ma zakorzenioną autodestrukcję w sobie co pokazałaś TU jako Małgorzata M?: 2. http://www.interwencja.polsat.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/News,6271/index.html#1409677

magistrze z kropką, sąsiedzie z ulicy
16.03.2015 20:00
IP: 31.175.157.135

potrzebny ci doktor, rodzinny dr bez kropki, taki od głowy i do ciężkiej pracy od zaraz gotowy. Swoją drogą dziwna ta forma waszej dewiacji a może forma nowego rodzinnego hobby: przepisywanie treści donosów czy fałszywych zeznań z policji w komentarze. W sądach nie uwierzyli to chcesz kogoś tu przekonać ? Ale jak się po tym lepiej czujesz to obserwuj, kamerki powieś wyżej np. na kominie (zajrzysz wtedy może nawet na plebanie), mojej matce w plecak zaglądaj, krótko: WĘSZ dalej i pisz kolejny donos (na moja Mamę - a jak ją mijasz to NIE trąb, nie szczerz się tylko daj jej spokojnie przejść).

sąsiad z ulicy
15.03.2015 23:06
IP: 176.100.194.44

Słuchaj no Konradzie ekologu z mojej ulicy. Kto ci pozwolił pyskować i obrażać ludzi? Tak patrzę od pewnego czasu, czytam i zaczyna mnie to po ludzku mierzić. Nikt widzę nie reaguje i pewnie część się cieszy, że to nie w ich stronę plujesz. Ale chyba tak dłużej nie może być. Przyjechałeś z większego od Rabki miasta (dla mnie nieważne skąd dokładnie) i wszystkich masz za baranów i ciemniaków. Mieszkam w tej dzielnicy od lat i zanim ty się tu zjawiłeś, było cicho i normalnie. Wszystko ci przeszkadza. A to dzieci jeździły i chodziły pod twoją bramą i obok twojej siatki. A to policję wzywasz na basen, bo za głośno grają. A to w krzakach się chowasz i nagrywasz, jak Władek nad Poniczanką imprezy robi. A to dzieciaki na basenie filmowałeś. Chyba by się dobrze parę lat temu stało, jakby ten ojciec, co z basenu przyleciał kufę ci tak po chłopsku obił. Może byś wtedy przestał dzieci nagrywać. Dobrze ci powiedziała jedna sąsiadka – jak se dzieci chcesz nagrywać to se ch… sam zrób. Na ulicy zaczepiasz. Leziesz środkiem jak przysłowiowe ciele, nie zejdziesz przed autem, a później na policję ganiasz, że cie chcieli przejechać. I to nie na jednego żeś nadawał, ale dwa razy chłopakom podle na złość chciałeś zrobić. Myślisz, że ludzie o tym nie wiedzą, że żyjesz na Księżycu? Od lat w naszej dzielnicy sztuczne ognie puszczamy i nikomu to nie przeszkadzało. Aż tu przyjechało panisko i już na policję kablować. Pytają cię, dlaczego ci to 10 lat temu światło na parę dni zgasło, jak żadnej awarii w dzielnicy nie było i świeciło się wszędzie. Dlaczego ludziom nie odpowiesz? Z tego co mówisz i piszesz łatwo poznać, że burmistrz do niczego, proboszcz do niczego, radny do kitu, sąsiedzi do kitu. Można powiedzieć, że tylko tyś dobry. A odkąd ty się stałeś takim wzorowym synem? Jak tak ci na matce zależy, to weź chociaż raz plecak i dymaj do sklepu. Myślisz, że matka górą lata albo ma czapkę niewidzialną i sąsiedzi nie widzą. Prawie codziennie widzę tę kobietę z ciężkim tobołkiem zakupów na plecach. To chyba nie tylko nosi kości dla twoich trzech psów, co inne 3 psy z sąsiedztwa zagryzły, a raz zamiast ratować to filmowałeś. Ludzie słów nie mieli. A w tym plecaku jest przecież coś i dla ciebie, bo sam łepetyny z domu nie wystawiasz. No to zamiast kochający synu wysługiwać się podobno chorą matką, ściągnij cztery litery z wyra. Jak ona wraca, to ty się pewnie na drugi bok przewracasz, bo do późna w nocy ludziom obsmarowujesz tyłki do gazet, telewizji, na policję, a teraz tu, bo pojawiła się kolejna okazja. A tak na koniec, to od tego lenistwa całkowicie ci zaczyna odwalać. Zabrałbyś się wreszcie do jakiej roboty. Ludzie za 3 zł na godzinę robią, a ty za co żyjesz? Cały czas dojadasz do innych, a w czym niby tyś lepszy? Nie daj Boże, jakby kiedyś takie nieroby i dziwolągi ja ty dorwały się do rządów. I jeszcze jedno. Jak cię ludzie pytają, to odpowiedz, a nie odwracaj kota ogonem. Myślę, że kiedyś ściągną ci tę maskę, za którą się próbujesz chować. Nawet ci tego życzę dla dobra ludzi w Rabce. Jak jesteś taki pomysłowy i tak wszystko byś naprawiał, to zacznij od siebie.

Klarnet z Radomia podszywa się pod kolejne osoby
15.03.2015 17:17
IP: 31.175.157.135

Panie Waldemarze. Niech pan wejdzie do łazienki i spojrzy w lustro. Wcześniej proszę sprawdzić wszystkie sitka odpływowe czy aby nie widać przez nie czerwonej laaampki. Bo to byłby znak, że ktoś znów pana podgląda albo, że jedzie pan znowu na rezerwie bo tak często pan tę czerwoną lampkę wokół siebie widzi. Jeśli czerwonej lampki tym razem nie widać to już sukces. Proszę się odprężyć i zrelaksować. Cierpi pan na zespół zwielokrotnionej osobowości. Był pan babiną spod Poronina, wcześniej życzliwym, maliną ze Stalowej Woli, itp, czytaczem a teraz młodzieżą z ulicy DPW. W związku z tym na wszystkie stawiane przez siebie pytania podczas przebywania w tych różnych osobach - wcieleniach musi pan sam sobie odpowiedzieć patrząc szczerze w lustro. Życzę panu aby wreszcie doznał pan ulgi w tym cierpieniu przez jakie przyszło panu teraz przechodzić ale cierpienia te są pochodną produktów dewiacji pana własnego umysłu. I tylko specjalista jak np. dr Gałecki może podjąć próbę polemiki z panem bez ryzyka uszczerbku dla pana zdrowia psychicznego. P.S. Będąc tatusiem dwóch ministrantów, którzy złożyli podpisy pod donosem na moją Mamę chyba znasz panie powiedzenie: "Kogo Pan Bóg chce zgubić, temu najpierw rozum odbiera"? Czy masz świadomość, że jako ta młodzież w komentarz przepisałeś znowu żywcem treści swoich donosów? Wyjaśnij też przynajmniej sam sobie czy filmowanie 72 letniej kobiety na jej posesji było dla was tak silnie podniecające? Uprzedzając natomiast te potencjalne pana wcielenia tu na forum w kolejne postacie z pana donosów następną osobą, która być może dokona wpisu będzie ksiądz dr ? Błagam tylko niech pan nie zbłaźni się publicznie pisząc dr z kropką jak w swoich donosach, pożal się Boże mgr z kropką i wielki polonisto, specjalisto od donosów jak TU: 1. http://ttv.pl/aktualnosci,926,n/wyleczyl-ja-zus,144335.html

zwrotniczy
15.03.2015 16:35
IP: 176.100.194.44

Do „graniowej” „bani” (i reszty zamkowej gawiedzi) Czytając niektórych, aż chciałoby się zakrzyknąć: Mój Konradzie, cny Konradzie, mężny w boju, mądry w radzie. (Początek niezły. Szkoda tylko, że nie wszyscy posiadacze skądinąd ładnego imienia mogą to odnieść do siebie). A co tam na rynku warzywno-owocowym? Banany były, rzepy były. Było też coś z branży muzycznej. Można domniemywać, że trąba z szarpidrutem urozmaicą jeszcze swój repertuar i na klarnecie nie poprzestaną. A tak w ogóle, to coś cię nie widać „na blankach górnego zamku” i na „zamku dolnym”. Wierzeje wciąż zamknięte. Służba jeno krząta się skwapliwie, przysposabiając zwierzynę do kolejnych polowań (wszakże z tego podwórca „pokojowo usposobiony egzemplarz” trzy psy z sąsiedztwa zagryźć zdołał). Cisza tedy. Nie wyznasz, czyliż pan K. w zamku, czy „pro publico bono” umysł wytęża?). A może gospodarz ów na kolejnym „dołku” wylądował (nie mylić z golfem, bo na tamte „rozgrywki” wypada zabrać szczoteczkę do zębów). I jak tu szanować „psiarnię” (jak się „tandem” wysubtelnić raczył we wcześniejszym pisaniu). Ale myśl, myśl, jak tu kolejną porażkę przekuć w sukces. Podpowiem ci. Na pewno to sprawa „słupów”, zemsta podłych ludzi, sprzysiężenie zła, bezduszność i wyjąca niewdzięczność niedorosłych do twego poziomu "przekrętasów". Chciałoby się powiedzieć: Woła to o pomstę do nieba. Myślę jednak, że w twoim przypadku byłaby to podpowiedź wybitnie chybiona. (Muszę cię zmartwić, ponieważ drzewa na przykościelnym placu mają się dobrze). A gdzie adres telewizyjny? Ja muszę przypominać „Mądrej Krakowiance” o reklamie? A skąd ty wzięłaś duże „K” w nazwie mieszkanki miasta? Domyślam się, że wykonując „zlecenie” ręce się pocą i kartki słowników mogą się pozlepiać. No to więcej z głowy dziewczę! To nieraz i niektórym się udaje. Najtrudniejszy pierwszy krok. Nie chcąc wypaść z konwencji zaproponowanej przez Gaździnę z Poronina i jej chłopa (cyt: „co jesce ciupawecke w portkach mo”), zakończę słowami z branży przynoszącej niegdyś wielkie zyski. Cześć „niewypał”. Pozdrawiam ciebie i „kolubrynę”.

Mądra Krakowianka
15.03.2015 01:01
IP: 31.175.157.135

Biedny barmanie z naprzeciwka, co to nauczycielem byłeś a twoja praca magisterska na wieczorowych studiach pisana podobno do dzisiaj robi, jak widać to po twoich wpisach na tym forum i donosach, za wzorzec do badania stopnia analfabetyzmu wśród studentów. Nienawidzisz całego świata bardziej niż świat nienawidzi ciebie a najbardziej na świecie nienawidzisz swojego sąsiada, który też jest na świecie i masz już taką obsesję na jego punkcie, że chciałbyś aby garował pod celą tylko dlatego, że masz taką zachciankę i nie masz hamulców w pomawianiu go o najohydniejsze przestępstwa. Wiedz radomski scyzoryku, że my w Krakowie mamy inne charaktery, nie polujemy na ulicach i nie zjadamy ludzi mniejszych od siebie a opozycji w mieście nie zsyłamy do kolonii karnych. Pilnuj barmanie swoich flaszeczek w tej swojej najbardziej wypasionej na południe od Radomia oborze, a ludzi mniej obziaraj.

barman z naprzeciwka
14.03.2015 17:27
IP: 176.100.194.44

Słówko do lokalnego „złotego anioła pokoju” i uosobienia cnót wszelakich (z wrodzoną i mozolnie nabywaną cnotą skromności włącznie), a także do jego rezydentki, sponsorski i coraz bardziej agresywnej wielbicielki (tu patrz: zakapturzonej gaździny spod Poronina). Czytając was (wszak nieszczęścia chodzą parami), można jedynie powiedzieć: seksizm, prostactwo i kryptoreklama. Koktajl dla życiowo nieudolnych, niespełnionych i rozgoryczonych. Niestety, w naszym lokalu tego nie podajemy. Ale skoczcie chociażby do znanej wam knajpy „Pieski żywot”. To przecież bardzo blisko. Pamiętajcie jednak o trzech istotnych zasadach: Nie mieszać, zamknąć oczy i pić do dna. Nie mieszać, bo każdym składnikiem sadysta uwielbia się delektować. Zamknąć oczka, bo wtedy można pomarzyć o swojej – wpajanej od domowego przedszkola – wyjątkowości. Wypić do dna, bo w przebłysku normalności można po prostu zwrócić. Widać po efektach twórczości , że napój cieszy się wzięciem zarówno wśród leciwych kawalerów z odzysku, jak i panien w wieku patronalnym. Gdy oszołomienie minie, skrobnijcie coś jeszcze, oczywiście dzieląc się z mniej czy bardziej przygodnymi czytelnikami. Przecież czymś w życiu trzeba się dzielić. Dobrem nie, pomocą nie, pracą nie, wiedzą nie, mądrością nie, czasem na opiekę też nie, no to w końcu czym. Piszcie, piszcie. Wszak wspólny wróg (nawet wyimaginowany) zbliża, a niekiedy łączy w związki (te staromodne i te nowoczesne).

Mądra Krakowianka
14.03.2015 13:42
IP: 31.175.157.135

Sąsiedzie ekologa za babinę z Poronina przebrany coś się tak mnie czepił za cudze wpisy? Jedź do Krakowa i tam się czepiaj tramwaju. Jedna kłótnia z sąsiadem ci nie wystarcza? Musisz symultanę ciupać i ludzi z Krakowa wciągać, jakbyś myślał, że miastowe robić co nie mają tylko po cyrkułach z twoich zawiadomień chodzić? Jak nie masz co robić to się zajmij wykrawaniem szklanką ciasta na pierogi albo szorowaniem pumeksem pięt twojej starej, a obcym ludziom przez komin do domu się nie pakuj i do łóżka nie wchodź bo to jest włamanie i tak się nie robi. Wnet byś kamerę człowiekowi do gardła włożył i sprawdzał czy migdałki nieobecne. A najlepiej to już będzie jak wrócisz do tego swojego Radomia pasać krowy na Rynku. Rozumem, wyglądem i stanem cywilnym cudzym się jednakowoż nie zajmuj bo pokociudłane we łbie masz a i urodą się nie wykazujesz.

młodzież z ulicy DPW
14.03.2015 12:03
IP: 176.100.194.44

Panie Konradzie. Coraz częściej słyszymy i widzimy, że jest pana dużo i coraz więcej w różnych miejscach, a nawet w telewizji, o czym pan sam pisze. Pomaga pan innym i dla nich poświęca swój czas. Ma pan tyle rzeczy na swojej głowie. Walczy pan i walczy. Nie bardzo jeszcze rozumiemy o co panu chodzi i jaki ma pan w tym interes. My dzieciaki z pana ulicy chcemy zadać tylko jedno pytanie: Dlaczego pan przez kilka lat nas filmował i nam robił zdjęcia na łące i osiedlowej ulicy, gdy się bawiliśmy, jeździliśmy rowerami, graliśmy w piłkę lub spacerowaliśmy? Słyszymy teraz, że sprawa w sądzie toczyła się kilka lat. Oczywiście bez nas, ponieważ nie byliśmy jeszcze pełnoletni. Nasi rodzice zrezygnowali wtedy z dochodzenia praw przed sądem. Nam mówili, że tak będzie dla nas lepiej. Nie wiemy, czy my na ich miejscu bylibyśmy tacy sami. My widzimy, że jak panu ktoś ustępuje, to pan sobie myśli, że jest słaby. Słyszymy teraz też, że policja pytała prokuratora o przeszukanie w pana domu i odnalezienie tego co nagrane, ale się nie zgodził. Zastanawiamy się, jak to w tym kraju było możliwe, że pana za to nie ukarali, choć Kacpra z naszej ulicy nagrywał pan jeszcze w kwietniu tamtego roku. Niech nam pan prosto odpowie: Po co pan to robił? Dziś część z nas ma już 18 lat i może wypowiadać się w różnych miejscach za siebie i w imieniu innych. Młodzież z ulicy DPW

Klarnet z Radomia udaje babę z Poronina
13.03.2015 13:13
IP: 31.175.157.135

@ babina spod Poronina 11.03.2015 21:55 Tak panie Waldku, Pan się nie boi, Dwie trzecie babin z Radomia za Panem stoi, Panie Waldku, Pan się nie boi Jedna babina z Rabki co wraca na chwiejnych nogach do chałupy jeszcze murem za Panem stoi... http://www.interwencja.polsat.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/News,6271/index.html#1409677 Nijakiej gwary spod Poronina tam od tej pana babiny nie słychać a jedynie jak dobrze przyjrzeć się to lokalną rabczańską słomę widać oraz prostactwo wyniesione z domu od wielu lat ze źle pojętą dumą podług wadliwych wzorców jak teraz pod przykrywką góralskiej gwary rozwijane i upubliczniane. Język żmii przebije się przez każdy akcent i gwarę. Panie Waldku, pan się nie boi psychiatria dziś na wysokim poziomie stoi. Chłopaki u Babińskiego też w dzień internet mają...i tam chętnie pomocy potrzebującym udzielają.

Gaździna z Poronina
13.03.2015 08:22
IP: 91.231.92.5

Do babiny spod Poronina co jakosik inno płeć mo bo sie życzliwym wceśni tutoj nazywoło. A pewnie zem nie waso bo ja se pod Świntym Kzyzem na Giewoncie moge stoć a ty za to ze niewinne babine do Trybunału podojes to w ciupie na Świntym Kzyzu za krotomi na słonko spozirać mozes co najwyzej, ty subświntokrzyski górolu, ty. A chłopa mnie sie nie cepioj bo on jesce ciupawecke w portkach mo a u ciebie to jak ta twoja staro polędwico godo to nawet scyzoryko nimo.

babina spod Poronina
11.03.2015 21:55
IP: 176.100.194.44

Do gaździny z Poronina. Widzi mi sie, ze ty dziewce nienaso. U nos takik nima. Baby gazdówek pilnujom, chłopami rządzom i Boga chwalom. A ty dopiroś była w Dymbnie i bez zymbów, a juz z Poronina pedzieć cosik kces? Jako to? Wiys, mi się widzi, ze ty jakosi kolejno farbowano lisica. Godos jak choro abo staro panna. Abo jedno i drugie w kupie. To najgorse i pewnikim na tako chorość liku nie najdzies. Moze jakosi baba zielarka odcyni. Widzi mi się tyz, ześ ty straśnie zawziento. A cego ty za chłopa pises? I jako to, ze twój sie tobom tak śkaradnie wyrenco? Przyucyli go (choć letko nie było) pisać, to teroz ozorym miele, kielo ino zdole. Do roboty nie idzie, to z nudów sie syćkiego chyto. Słuchojze dziewce. Nawydziwioł, tak sie i bedzie tłumacył. A tak po prowdzio, toś se takiego scekaca wziena. Nie stać cie na inksego? A to chłopów w Poroninie nima, ześ tak daleko sukała? Nie skoda było na bilet? A moze i tobie sie gwarancja kuńcy i przebirać sie juz nie do? Zoden cie nie kcioł? Tyś pewnie z tyk co to „cterdziestka mijo, a jo nicyjo”. Chyba ci cosik wyłobiecowoł, ze z kobiałeckom do sklepu co tydziń gnos. Dziewce, dziewce, zobocys ty z nim scynście jesce. Zdejmij-ze śkła i poziyroj-ze na niego ocami. Podeźre se toto, popije i tele pozytku. Roboty to nie zno, ligo do połednia, na ludzi burcy, inksyk ucyć by fcioł, ządłym dziubie, w ślipia aparatami ludziskom dźgo. Wsyndzie śpiegów widzi. A i takie to jakiesi blade. Dziewce. A wyguń to z chałupy (jak twojo), póki sie jesce nie lękos. Niech świzego powietrza zipnie, łepetyne dotlini. Moze co i rozumnego powi. I zmiń-ze mu (jak se do) ten serdacek w reniferki, bo śpetny okrutnie. I niechze sie chłopina wreście ogarnie. Przecie go ludziska znajom, widzom i obśmiwajom. O takimś mazyła? Toć przecie baby w tyk rokach co ty mundzejse sie widzom. Gdzieś ty była, jak rozumym dzielili? A wiys ty kobicino, ze twoje „chłopisko” (wybacta mi to sielne słowo) jakiesi inakse nis inne chłopy. Kiedysi jakoś miastowo mu się uwidziała. Tylko ze zamiast sie zalicać, zacon jom drencyć. Bidna chłopina myślała, ze to to samo. Taki od małego jakisi dziwny. Gaździno z Poronina. A jego byłom ślubnom znos? Rzek ci choć słowym, co nawywijoł? No widzis, tako chłopsko scyrość. Ale nie zol mi cie, bo widzi mi się, ześ ty inkso nie jest. Choć tak po prowdzie to cie trudno zza śkieł łobacyć.

Gaździna z Poronina
09.03.2015 08:22
IP: 91.231.92.5

Życzliwy coś ty taki lizoń, może ty z tych co to bardzo modnie noszeni byli w Warśawie? Na Podhalu moda jakosik insza.

życzliwy
04.03.2015 15:09
IP: 176.100.194.44

Może to nie jest merytorycznie ważne, ale kulturowo czy obyczajowo chyba tak. Chciałbym przynajmniej, aby nadal ważne było. W latach ustrojowego przełomu kursował w stolicy pewien bardzo wymowny dowcip. Dostosowując go do naszym miejscowych realiów, można byłoby powtórzyć pytanie: Co się nosi aktualnie w Rabce? Prawidłowa (niestety) odpowiedź brzmi: opozycję na rękach. Patrząc na poziom coraz powszechniej upublicznianych dyskusji zauważyć można bez większego trudu, że po stronie ogólnie rozumianej władzy wiele taktu, kultury osobistej, kultury słowa. A opozycja obrasta w piórka nonszalancji, niebezpiecznie zbliżając się do niegrzeczności. Mnożą się zatem niewiele mające wspólnego z taktem gesty, rozwalone w wygodnych fotelach „fizjognomie”, rumiane pysie i uszka znaczone rozindorzeniem i zacietrzewieniem. Leje się niemal strumieniami nie bardzo wiadomo skąd czerpana pewność siebie i buta. Choć feminizmy i genderyzmy coraz dotkliwiej zawłaszczają kolejne przestrzenie, robiąc przy tym wiele spustoszenia, podejmijmy wysiłek i nie dajmy się zwariować. Burmistrz w Rabce-Zdroju jest kobietą. Apeluję o elementarną kulturę postaw, gestów i słów. To akurat jest inwestycja bezgotówkowa. Można się różnić, ale należy to robić elegancko. No to do dzieła „dżentelmeni”. Zadajcie sobie za pewnym bohaterem pytanie: „Czym najwyższy, czylim tyko dumny?” I jeszcze jedno. Bądźcie szczerzy przy udzielaniu odpowiedzi. (Jeżeli ktoś poczuł się bezzasadnie dotknięty, przepraszam)

Józef
02.03.2015 10:14
IP: 178.43.250.65

Skoro tak jest jak piszesz i nowa kadencja-to nowy angaż-wiec panowie i panie radni-najwyzszy czas zacząc postepowac własciwie i od nowa ustalic wysokość apanazy!!!!

juhas
01.03.2015 01:15
IP: 77.254.145.97

"Niektórzy moze i uważają, ze pensję należy pani burmistrz pensje podnieść" - wspaniałe słowa naszego rabczańskiego Orła Rady. Myślę, że podwojenie pensji się pani Przybyłowej słusznie się należy, bo ona i artykuł napisze do WR i Wieści Rabczańskich i w Gazecie Prawnej o niej piszą, Rabkę rozsławia bo burmistrza z taką ilością spraw sądowych to w Polsce nie ma, samochodem kieruje (kierowcę to ta Walc ma a do Warszawy to 1000 km zrobi) i sama wszystko w urzędzie robi. To się nawet może potrojenie należy! A Orłowi rady też warto dołożyć bo ten dodatek ok. 2000/ mies. do renciny to stanowczo za mało za taki profesjonalizm.

waldi
28.02.2015 15:34
IP: 213.146.59.252

ZOSIA ty chyba nie wiesz co się tutaj dzieje nie opowiadaj bzdur przyłusz się troszke do tematu

swój
28.02.2015 13:57
IP: 213.146.59.252

Józef ona dostaje nowy angaż i dlatego radni mogą jej ustalić nowe wynagrodzenie Jak np. wygrał by P. Karnicki nie ustalaliście nowego angażu tylko dacie wynagrodzenie stare Przybyłowej

kaowiec
27.02.2015 22:36
IP: 91.239.196.239

Ten radny starszy wiekiem siedzący obok L-ki sprawia wrażenie jakby się z choinki urwał, siedzi i patrzy jak sroka w gnat i chyba nie wie co tam robi i skąd się tam wziął, pobudka panie radny!!!!!!

kisiel
27.02.2015 12:21
IP: 31.175.104.214

daszkiewicz do muzeum ozdoba regionu,,,,,

mały rozumek opozycji
27.02.2015 08:45
IP: 83.22.66.173

uczestnik - nie wiadomo co chcesz powiedzieć, trudno cię zrozumieć. Jeśli więc byłeś na sesji, a może nawet krzyczałeś, to pewnie też nic nie zrozumiałeś.

Kasiula
26.02.2015 22:52
IP: 193.95.78.82

do Taka prawda: Nikogo nie obrazam, jedynie opisywalam wartosc tytulu Pani Przybylo na wolnym rynku. Nie jest trudno moje slowa weryfikowac, wystarczy poszukac hasel "ranking" i "Politechnika Krakowska". Jest to niestety uczelnia z szarego konca. Co do mojego wyksztalcenia i ataku ad personam, prosze sie nie obawiac, pracuje na uczelni i radze sobie znakomicie.

uczestnik
26.02.2015 21:47
IP: 91.231.23.12

Pytam się rabczan po co nam tylu radnych jak oni nie mają po 5 radnych opozycji nic do gadania?

ale cyrk
26.02.2015 21:45
IP: 91.231.23.12

Burmistrzowa jest w szoku bo już była na 100 % pewna że to jej prywatny folwark a tu szok 5 radnych ma swoje zdanie zabiera głos i wnosi swoje bardzo mądre i cenne uwagi. Patrząc na jej twarz widać że nie może sfrustrowana tego zrozumieć że czegoś więcej poza marionetkowym podnoszeniem ręki żąda tych 5 radnych że chcą być radnymi a nie kukiełkami w teatrze.

Nauczyciel
26.02.2015 21:33
IP: 91.232.63.61

Pani Burmistrz---jesteś ok. nalezy ci sie kasa.....ale popatrz krytycznie na SIOSTRĘ-Naczelnik----to dopiero WSTYD I ŻENADA....TU SZKODA KASY......ALE OFICJALNIE SZA, SZA............NAJLEPIEJ KŁOPOTU NIE WIDZIEĆ Ewa Otwórz oczy............Bo przez SIOSTRZYCZKĘ TRACISZ POPARCIE...............POBUDKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

okradany podatnik
26.02.2015 21:31
IP: 91.231.23.12

Przewodnicząca stwierdziła żeby inwestować trzeba kredyty zaciągać -tylko pani Górnicka gdyby tak inwestowały prywatne firmy jak pani z burmistrzową "inwestują"to ani jedna z tych firm już po roku już by nie istniała -więc niech pani przynajmniej nie ośmiesza siebie i tego stanowiska jaki pani zajmuje. To co pani wespół burmistrzową robią to szastanie i marnotrawienie ogromnej kasy z naszej podatników ciężkiej krwawicy i w dodatku bez żadnej odpowiedzialności i myślę że wasza kadencja zakończy się przed czasem.

mieszkańcy
26.02.2015 20:15
IP: 176.100.195.132

Czyżby rajstopki już się skończyły i potrzebna większa kaska.Nie wiem tylko czy tyle wystarczy ?

K.K.
26.02.2015 17:27
IP: 178.37.92.253

Do kto ma uszy niechaj słucha - same uszy nie wystarcza potrzebny jest jeszcze rozum, zeby pojąć przepisy prawa. Chce przypomnieć, ze był w Rabce taki burmistrz co robił co chciał, zwalniał z pracy, zrywał umowy dzierżawy, robił samowolę budowlane itd. Pewnie nie chcecie pamietać, ale sady przywracały pracownikow, wypłacano odszkodowania dzierżawcom, trzeba było placic za legalizacje samowoli itd. Tamte czasy minęły, prawo i konsekwencje za jego łamanie surowsze, tylko wam niedojdy czas sie zatrzymał. Sami przez te lata nic nie osiągnęliście i dalej jesteście w tzw czarnej dupie. Zazdrość i zawiść was głupcy wykończy

Taka prawda
26.02.2015 16:53
IP: 91.231.23.12

Do "Kasiula"obrażasz wszystkich absolwentów Politechniki Krakowskiej ,najpierw zostań studentem ,a później ukończ ta uczelnię jak ciężko popracujesz i masz wiedzę to Ci się na pewno uda.Poza tym wydziały są bardzo różne na każdej z uczelni. Spesjalista od zywienia po UJ łatwo pracy nie znajdzie.Nie znaczy jak ktoś ukończy Harvard to jest najmądrzejszy.

areczek
26.02.2015 16:09
IP: 212.106.23.194

Wiecie co ta baba Burmistrzowa ona byle co zje i byle co powie ma pusto w głowie zachowuje się jak ostatni DE...IL zamiast siedzieć cicho to drze tą papaje nie ma nic samo krytyki Kogo WYBRALIŻMY współczuje WAM I SOBIE

Kto ma uszy niechaj słucha!
26.02.2015 13:06
IP: 77.254.156.40

Te mat...łki z obozu P. Przybyło łącznie z sekretarzem i przewodniczącą argumentują, że nie można obniżyć pensji bo tamto czy siamto (...szkoda opisywać ten stek bzdur). To nie jest obniżenie pensji tylko, ustalenie ze względu na nowy stosunek pracy po wyborze burmistrza. Pseudo prawnicy na czele z radcą Kuklą!

Józef
26.02.2015 12:14
IP: 178.43.176.109

W kwestii finansów-żaden "urzędnik państwowy",ani tez inny pracownik najemny,nigdy się nie zgodzi,aby ktokolwiek pozbawiał go nabytych praw do wysokości pensji.Czym innym jest elementarne poczucie przyzwoitości-ale aby go posiadać-trzeba mieć moralny kręgosłup.

młoda baba
26.02.2015 11:33
IP: 83.29.218.7

do mieszkaniec - napisałeś "dokonane przez Panią porównanie pensji członka Rady oraz burmistrza jest co najmniej nie na miejscu. Chciałbym Pani przypomnieć, że wynagrodzenie przysługuję radnemu za obecność podczas sesji Rady Miasta, która zdarza się raz na miesiąc." Czy należy przez to rozumieć, że ponieważ sesja zdarza się raz na miesiąc, to dieta radnego powinna być dorównująca zarobkom burmistrzowej?

kaska
26.02.2015 11:14
IP: 81.219.165.203

PO OBEJRZENIU NAGRAŃ MUSZĘ Z UBOLEWANIEM I WSTYDEM ZAUWAŻYĆ DRAMATYCZNIE NISKI POZIOM PROWADZENIA SESJI PRZEZ PANIĄ ORZEŁ.TO NAWET NIE CHODZI O JEJ BEZSTRONNOŚĆ,ALE TEN BRAK PROFESJONALIZMU,FORMA,KULTURA OSOBISTA, JĘZYK....? O LUDZIE, CZY TO JUŻ TRWA KILKA LAT,NICZEGO SIĘ TA PANI NIE ZDOŁAŁA PRZEZ TE LATA NAUCZYĆ? A JEJ KOLEŻANKA RADNA SZARAWARA WYMOWNIE MILCZAŁA?

Kasiula
26.02.2015 10:35
IP: 193.95.78.82

Przybylo chwali sie tytulem inzyniera Z DZIADOWSKIEJ UCZELNI jaka jest politechnika krakowska!!! Na wolnym rynku absolwenci politechniki to najnizsza polka, ale w Rabce to hohoho! Kokosy mozna zarobic jak sama Gronkiewicz-Waltz albo Majchrowski! PARANOJA !!

mama
26.02.2015 09:53
IP: 178.43.130.50

a ja opiekując się niepełnosprawnym, chorym dzieckiem mam ok. 1,6 zł/godz. (1200 zł zasiłku dzielone przez ok.740 godz. w miesiącu) to też niesprawiedliwe

bezrobotna
26.02.2015 09:50
IP: 81.219.70.66

Ja i moje dzieci bardzo się cieszymy z pani dyplomów na korytarzach urzędu.

sodoma
26.02.2015 09:31
IP: 178.43.130.50

akcja z ustaleniem pensji dobrze przemyślana. Przewodnicząca odsunęła ten punkt na koniec dopuszczalnego terminu, by teraz sekretarz twierdziła, że jest za póżno i nic się nie da zmienić. Wazeliniary dobre, byle utrzymać się przy korycie. Obserwuję ten temat i takiego cyrku z wynagrodzeniem nie było w całym tym i sąsiednich powiatach. Czy pazerność ma granice???

sisi
26.02.2015 08:33
IP: 178.43.197.47

do KNT no cóż z samochodem nie pogadasz.... nie ma mózgu więc nie ogarnia rzeczywistości

sisi
26.02.2015 08:33
IP: 178.43.197.47

do KNT no cóż z samochodem nie pogadasz.... nie ma mózgu więc nie ogarnia rzeczywistości

były kuracjusz
26.02.2015 00:06
IP: 91.231.23.12

Burmistrzowa puściła paszkwil wobec innych burmistrzów i prezydentów bo ona jedyna "uczciwa" ,haruje od rana do nocy a inni to cwaniaki i dorobkiewicze -chyba sama nie wie co publicznie mówi i trochę za dużo chlapneła nie zdziwiłbym się jakby jej co najmniej kilu burmistrzów i prezydentów wytoczyło sprawę o naruszenie dobrego imienia.

kopydłowo
26.02.2015 00:02
IP: 91.231.23.12

Gdyby burmistrzowa miała trochę inteligencji to sama by wyszła z propozycją obniżenia sobie kosmetycznie wynagrodzenia i wyszła by przynajmniej z twarzą a tak -zupełny klops wstyd i żenada.

mieszkaniec gminy
25.02.2015 23:23
IP: 178.37.118.2

pytam pania pani Ewo gdzie i kto pani proponował wyklad na jakimśkolwiek uniwersytecie?!?!?!?!? Boże mój drogi co pani opowiada ,pani porównuje sie wiedzą i doświadczeniem do Gronkiewicz- Waltz ?? .1,717 min to liczba mieszkańców miasta Warszawy w Rabce mieszkańców jest 17 tys !!!!! pani wie jaka to różnica ???? to 1,700 mln !!!! samych dzielnic w Warszawie jest 18 a w Rabce ile???? Transport drogowy warszawy to ;Tranzyt (obwodnice) ,mosty,transport kolejowy,szybka kolej miejska,koleje dojazdowe,autobusy,trolejbusy,metro,tramwaje,lotnisko.u nas Busy i dorożki.w warszawie jest 28 szpitali i instytutów na najwyższym poziomie ,u nas jeden szpital "umieralnia". Warszawa 18 uniwersytetów i wyższych szkół,u nas uiwersytet trzeciego wieku.można by było jeszcze tak dużo wymieniać ,a pani twierdzi że pani prezydent warszawy ma doradców ,kierowce,cały sztab doradczy ale czy pani widzi te kilka różnic wczesniej pokazanych????!!! pani chyba na głowe upadła !!!!!! co to za głupoty pani mówiła,trzeba było siedzieć cicho bo i tak wiedziałaś że nic sie nie zmieni .

tak uważam
25.02.2015 20:30
IP: 37.152.19.176

Pazerna jest bo zdaje sobie sprawę, że to jej ostatnia kadencja!

obserwator
25.02.2015 20:28
IP: 5.174.121.198

Przeczytajcie jej zeznania coroczne - ona jest biedna . Niczego się nie dorobiła a ten milion złotych co zarobiła przez te 9 lat poprostu przepadł. Co do radnych ich działalność jest zapisana jako społeczna więc proszę zrezygnować z diet.

Dramat
25.02.2015 20:12
IP: 94.254.144.75

Żenada!!! Ciekawe czy Gronkiewicz-Waltz tez ma 3 radców prawnych tak jak Przybyło która rzekomo wszystko robi sama... Ha ha ha. To moze Ewa ty tez idź wykładać...tylko co z twoimi tytułem naukowym- jedynie płytki w klozecie chyba;)))a propo uzasadnienia tej uchwały mającego odnosić sie do łamania prawa to moze sie Przybyło pochwali radnym jak ją Sad Okręgowy wczoraj "rozjechał" ... [Fragment usunięty - naruszenie Regulaminu]... ??ps. Sorry, o tym sie przecież nie gada i nie pisze..bo byłoby nie etycznie;)) a Górnicka-Orzeł to sobie przypomina jak etycznie rasem z Przybylową skargi mieszkańców do WSA trzymały w szafie miesiacami nie wysyłając ich do sadu zeby mieszkańców wy..bać ??? To było etycznie co???

PANDORA'S BOX
25.02.2015 15:33
IP: 31.175.88.120

Ostatni wybór Przybyło zawdzięczamy głównie okolicznym wioskom wchodzącym w skład gminy. Ciekawe co ludzie tam mają z wyboru tej Pani? Czy mają pracę z wyborem pomiędzy 34 a 50 zeta za godzinę? Rozczulająca była interwencja Szwagra. Ale jakby to wyglądało gdyby jednak doszło do obniżki pensji burmistrz i Szwagierka zarabiałaby mniej od Szwagra?

uhaha
25.02.2015 14:44
IP: 178.43.197.47

A Kaśka to całą sesję się modli ręce złozone żeby czasem jej ktoś o coś nie zapytał...?

Pazerna Ewa
25.02.2015 14:18
IP: 193.95.78.82

i co moi rabczanie? dutki dutki i jeszcze raz dutki!!! dlaczego? bo "JA JESTEM Z RABKI"!!!

KNT
25.02.2015 13:20
IP: 178.43.151.60

do sisi wielką pomyłkę to zrobili twoi rodzice 9 miesięcy przed twoim narodzeniem

jarek
25.02.2015 12:41
IP: 178.42.246.33

Poziom kultury i intelektu pani Przybylo zenujacy-wiocha, wiocha i jeszcze raz wiocha.

einhcedz
25.02.2015 12:06
IP: 178.43.181.212

Brak honoru, Orzeł to wielki obrońca Ewy, bili się o tą kasę, a ona się tylko śmiała. Dalej będziemy sponsorować wszystkie kary, wyjazdy, kawki z przyjaciółeczkami w zdrojowej.. ciuszki które szyje SAMA bo oszczędza. Śmiech na sali...

dawny znajomy
25.02.2015 11:23
IP: 212.106.23.194

A ten drugi strażnik boi sie narobił w portki Hej

areczek
25.02.2015 11:21
IP: 212.106.23.194

Panie Rafale nich Pan nie siedzi koło Ryśka bo przejdzie niewiedza na Pana Pozdrawiam

wicek
25.02.2015 11:18
IP: 212.106.23.194

Ludzie przecież ona jest tak pazerna na kase żeby was wszystkich utopiła w łyżce wody PAZERNOŚC NIE ZNA GRANIC znam ją może jeszcze siedem miesiesięcy

z Rabki
25.02.2015 11:17
IP: 91.231.23.12

Pani burmistrz turyści dziś są obyci w świecie nie dadzą się nabrać na oświetlenie świąteczne w poście .Potrzebują atrakcji choćby takich jak w wiosce Szaflary.Na pewno droga tranzytowa przez środek uzdrowiska do Poręby nie doda Rabce uroku.Swietnie że są te sesje nagrane bo teraz wiadomo kto tak naprawdę rządzi w mieście,większośc radnych to tzw.figuranci bez własnego zdania,za to chętni do wycieczek zagranicznych .Co Rabka ma z miast partnerskich oprócz pokrywania duzych kosztów wyjazdów wybranych ludzi,niekoniecznie kompetentnych.

młoda baba
25.02.2015 10:59
IP: 83.27.237.192

Opozycja to fachowcy? Skoro całą kampanie mówią tylko o jednym, że trzeba obniżyć pensję, to trzeba sie było do tego przygotować merytorycznie, a nie tylko chciejstwem. W grudniu głosować, chociaż i tak nie mają większości i dupa blada. Teraz tylko skomlenie - a tak chcieliśmy. Proponuję - skończcie z burzeniem, zacznijcie wreszcie budowanie, bo czym sie pochwalicie? Kadencja minie szybciej niż sie wam wydaje

podatnik
25.02.2015 10:26
IP: 91.232.63.37

RABCZAŃSCY RADNI dla siebie w budżecie na 2015 rok uchwalili 130 tysięcy złotych na drobne wydatki. A przed wyborami wszyscy deklarowali pracę społeczną. Więc pytam na co wydają radni 130 tysięcy w ciągu roku. Kawa ,herbata woda ciastka,paluszki- komisje, sesje itp. a wszystko to dla mojego dobra.

zocha
25.02.2015 10:13
IP: 83.10.200.116

Jak na tytuł inżyniera, którym się tak szczyci, to kobita nie umie liczyć. Radni już po proponowanej obniżce zaproponowali jej ok.50 zł za godzinę i to takie krzywdzące!!!!!!

zdegustowana
25.02.2015 09:19
IP: 213.238.116.70

PRZED WYBORAMI MIAŁAM DYLEMAT, TERAZ, PO TEJ SESJI JUŻ GO NIE MAM. OCZEKUJĘ, ŻE KAŻDA BĘDZIE TUTAJ UMIESZCZANA.

rabczanin
25.02.2015 09:07
IP: 91.231.23.12

Obejrzałem całe nagranie z sesji i muszę ze smutkiem stwierdzić że p.Przewodnicząca to żenada nie może przewodnicząca rady wcielić się w osobistego mecenasa burmistrzowej aż przykro słuchać było jak ta pani straciła wszelki honor i rozum dla paru srebrników jej nerwowość i zachowanie dyskwalifikuje ją całkowicie jako przewodniczącą poza tym styl prowadzenia sesji. Tłumaczenia burmistrzowej ile to biedna ma obowiązków to kolejna żenada -a od czego są dziesiątki urzędników vice burmistrz ,sekretarz ,biedna musi osobiście jeżdzić samochodem i tu pytanie czy nie warto by było sprawdzić ile to kilometrów faktycznie przejechała ile delegacji i diet zaliczyła ? Tłumaczenia wobec radnych opozycji i sposób w jaki to robi burmistrz i przewodnicząca to żenujący spektakl. Burmistrz walcząc o maksymalne swoje uposażenie nie pokazał również klasy i honoru -jak było widać obydwie te panie tylko dla kasy są na tych stołkach,większość burmistrzów o znacznie lepszych budżetach i kondycji finansowej dobrowolnie bez nacisków obniżyło sobie wynagrodzenia a w Rabce -wstyd nie można było spokojnie patrzeć jak upodliła się burmistrz a jeszcze bardziej przewodnicząca-trzeba mieć choć trochę honoru i kultury i dobrze że nagrywane są te sesje wielkie brawa dla opozycji i myślę że oglądają je rónież inni burmistrzowie i wójtowie .

dziewcejakmiło
25.02.2015 08:33
IP: 91.231.92.5

Burmistrz już zupełnie odjechała. Tylko los podobny do losu Jagny Boryny mógłby ją otrzeźwić.

ja
25.02.2015 08:27
IP: 178.43.156.64

U tej baby w głowie są tylko pieniądze, nie ważne że Rabka stała się zaściankiem ale jej się kasa należy bo ona pracuje 24 godziny najlepiej jak umie. Opowiadając takie brednie ma pani nas mieszkańców za wariatów. Jak pani się krzywda dzieje w Rabce to w Rabie na pewno panią przyjmą z otwartymi rękami z panem Edkiem na czele.

ANTONI
25.02.2015 07:40
IP: 31.175.104.214

Orzel zakula prawda w oczy.Musialy interweniowac te nieroby w mundurkach.

Przybyłowiec
25.02.2015 01:55
IP: 178.43.250.194

Pani Przybyło, czy panią ktoś zmusił do zajmowania stanowiska burmistrza? Sama pani na siłę się tam wepchnęła posługując się ...Fragment usunięty - naruszenie Regulaminu]... Jeśli uważa pani że zarabia za mało w stosunku do pensji menadżerskiej to co pani tutaj robi, proszę się zwolnić i krzyżyk na drogę. I niech pani nie zapomnie zabrać ze sobą swoją fachową ekipę. Ale kto by z panią wytrzymał, więc będzie się pani rękami trzymać tej posadki w tych Wilkowyjach czy jak kto woli w Kopydłowie, bo właśnie do takiego poziomu sprowadziła pani Rabkę.

teolog
25.02.2015 01:35
IP: 178.43.250.194

Podczas kampanii wyborczej opowiadała że praca burmistrza to służba dla społeczeństwa. Teraz to widać jaka ta baba jest pazerna na pieniądze. Woda sodowa uderzyła do tego stopnia, że brak jej jakiejkolwiek samokrytyki. Przez 8 lat z Rabki zrobiła zaścianek, który turyści omijają. Co do Górnickiej która zadała pytanie czy komuś podczas rządów Przybyło warunki bytowe się pogorszyły. Otóż odpowiadam Górnickiej, bardzo wielu osobom pogorszył się standard życia do tego stopnia że przez wasze nieudolne rządzenie trzeba wyjeżdżać za chlebem. Rozumiem że wy żyjecie sobie dostatnio pasożytując na biednych mieszkańcach szukając kruczków prawnych w celu przyznawania sobie sowitych wynagrodzeń. Trzeba tylko wierzyć, że Bóg sobie z wami poradzi czego wam życzę. bo w przyszłości nie chciałbym być w waszej skórze.

uczestnik
25.02.2015 01:04
IP: 91.231.23.12

Dzisiejsza walka o srebrniki pokazała gdzie ma honor ,ale tacy juz tak mają i dlatego mamy jak mamy czyli syf,brud i wiochę która omijają turyści szerokim kręgiem . A pani Górnickiej ten dobrobyt to juz na oczy uderzył niech ta babina pogada z właścicielami pensjonatów ,puntów usługowych ,kawiarni,restauracji to usłyszy jaki to dobrobyt w tej Rabce Burmistrzowa zgotowała. Tak dobrobyt to maja ale urzędnicy i im gorzej w Rabce to im coraz lepiej powodzi.

oli
25.02.2015 00:46
IP: 99.127.88.209

Ten co wybrał takiego radnego co podnosi rękę aby Przybyłowej nie stała się krzywda,powinien się teraz wstydzić.Ten babol nie ma żadnego honoru!

Zosia
25.02.2015 00:38
IP: 91.231.23.12

Pan Hajdyła nie przygotowany na sesje a jego giermki patrzą i kiwają głowami jak kukiełki. Widać gołym okiem, że nie chodzi o dobro Rabki tylko o osobiste niespełnione ambicje Pana H. Pani Ewo na całej linii była Pani górą a On nie potrafił uzasadnić dlaczego chce Pani obniżyć wynagrodzenie. Czyta z kartek . Dlaczego nie potrafił powiedzieć od razu na sesji z jakiego powodu che obniżyć wynagrodzenie skoro złożył w imieniu klubu taki wniosek. Ten klub to jedno wielkie ...... Widać był bardzo zdenerwowany. Musi wybrać się na studia podyplomowe z retoryki. Wtedy nauczy się sztuki opanowania złych emocji. W Rabce trzeba więcej spokoju a ten klub wprowadza bardzo dużo złych emocji wśród mieszkańców.

BYK
24.02.2015 23:03
IP: 83.10.235.103

GMINA SIE ROZWIJA CO TY DASZKIEWICZ OPOWIADASZ.

Wojtek
24.02.2015 22:02
IP: 176.100.192.49

W większości prywatnych i rentownych firm funkcjonuje zasada "Jaka praca taka płaca", w budżetówce niestety nie. Gratuluje wyborcom Pani Ewy...

Zosia samosia
24.02.2015 21:58
IP: 91.231.23.12

Po tych ośmiu latach to chyba profesorem zwyczajnym zostanie , specjalność pozyskiwanie pieniędzy publicznych oraz unijnych.Z jej słów wynika że wiceburmistrza ,sekretarza sekretarek ksiegowych i innych urzędników w Rabczańskim urzędzie brak.

d
24.02.2015 21:56
IP: 178.43.145.53

Arogancka ,bez honoru Przybylowa moze jest na kupnie dzialki i nie chce obnizenia pensji?.A dyspozycyjna 24na dobe,bo musi myslec jak tu jeszcze sie nachapac.Hanba

Kasiula
24.02.2015 21:25
IP: 193.95.78.82

niewazne ze pazerna, liczy sie ze "jest z Rabki" zaluje ze na nia glosowalam EWO IDZ PRECZ, NIE CHCEMY CIEBIE WIECEJ !

z Rabki
24.02.2015 21:19
IP: 91.232.63.24

Piękny fortel użyty na nie obniżanie pensji... To jest Polska.

prawda w oczy kole
24.02.2015 20:54
IP: 91.231.23.12

Pani Burmistrz - jeżeli Pani uważa siebie za sumienną to pozwoli Pani, że zacytuje fragment strony Radnych opozycji : "Tyle czeka Komitet Osiedla '' Orkana'' na odpowiedż burmistrz Ewy Przybyło: 5 miesiący, 8 dni, 19 godzin, 57 minut temu Tyle czekamy na podjęcie uchwały o ustaleniu wynagrodzenia dla burmistrz Przybyło: 2 miesiący, 9 dni, 20 godzin, 57 minut temu Tyle czeka wniosek klubu w sprawach uzyskania informacji na temat inwestycji,umów, spraw sądowych na odpowiedż burmistrz Ewy Przybyło : 1 miesiąc, 11 dni, 7 godzin, 57 minut temu Tyle czekamy na rzetelną odpowiedż burmistrz Ewy Przybyło na interpelacje radnego Marka Cieplińskiego :: 1 miesiąc, 11 dni , 8 godzin"

młody
24.02.2015 20:48
IP: 77.254.214.159

Czyżby Hajdyle mało płaca w Suchej, ze tak dramatycznie walczy o obniżenie pensji Burmistrz ? Kto to widział, zeby chłop zarabial mniej niż baba. A może liczy na to, ze zwolni sie stołek dla niego. Czyżby perspektywa utraty obecnej posadki?

traczykówka
24.02.2015 20:36
IP: 213.238.117.53

Radni jak dobrze was pani wytresowala . A Górnicka-Orzeł przechodzi wszelkie wyobrażenie włazid...ka. Ciekawe co jeszcze sobie załatwia! Bo z własnej kieszeni to takich pieniędzy by nie dała ale naszymi to szasta. Hańba kobieto!

Brak
24.02.2015 20:15
IP: 95.160.14.53

Co ta sołtysowa opowiada? Skoro radni zapowiedzieli, że będą obniżać i swoje diety, to ona i tak będzie miała więcej za godzinę.

stara baba co zęby jak pnioki ma
24.02.2015 19:35
IP: 37.30.208.84

Trzeba sie podac do dymisji i też wykładać...płytki chodnikowe,zobaczymy jak wtedy bedzie w gebusi,i w garnku!

setka
24.02.2015 19:30
IP: 178.183.143.184

'' Mi proponuje pan 34 zł za godzinę. To niesprawiedliwe – mówiła'' a ja mam 10 zł za godzinę.

ja
24.02.2015 19:25
IP: 37.152.19.34

Wreszcie dzięki Pani Burmistrz coś dzieje sie w Rabce! Ja chce wiecej, wiecej, wiecej.

oj tam ,oj tam
24.02.2015 19:01
IP: 178.37.108.162

Gdyby miała pani burmistrz choć odrobine honoru to by nie pier.....a takich bzdur,siedziała by cicho a nie porównywała sie do prezydent Warszawy cytuje "Nie śmiem porównywać się z prezydent Warszawy, ale ona ma kilku zastępców, osobistego kierowcę, kilku rzeczników prasowych i cały sztab ludzi, którzy przygotowują dla niej materiały, a ja wszystkie te rzeczy wykonuję osobiście. Oni tak rozkładają swoje obowiązki tak, że mają czas by wykładać na uczelniach, gdzie zarabiają nawet dwa razy tyle co pensja, a ja na to czasu niem mam. " a gdzie by to nasza pani profesor chciała wykładać??? może na Uniwersytecie Trzeciego Wieku??? !!!!! albo brakuje jej rzecznika prasowego??!! ale za to ma prywatnego fotografa. Pani burmistrz jeśli pani wykonuje swoją prace jak twierdzi najlepiej jak umie to stwierdzam że nic pani nie umie.

mieszkaniec
24.02.2015 18:59
IP: 91.231.23.12

Droga Pani Burmistrz, dokonane przez Panią porównanie pensji członka Rady oraz burmistrza jest co najmniej nie na miejscu. Chciałbym Pani przypomnieć, że wynagrodzenie przysługuję radnemu za obecność podczas sesji Rady Miasta, która zdarza się raz na miesiąc. W mojej ocenie "niesprawiedliwym" należy nazwać Pani poczynanie, jakim było opłacenie z naszych pieniędzy licznych kar sądowych, którymi została wynagrodzona Pani "sumienna" praca. Jeżeli uważa Pani swoje obecne wynagrodzenie za optymalne, to proszę się zatrudnić w prywatnej firmie. Może w takim momencie zrozumie Pani realia, jakie istnieją w Polsce.

młódy
24.02.2015 18:51
IP: 176.100.195.132

Skoro przybyło wszystko robi sama to co tam ( UM) robi ten Wójciak , cała chmara urzędników. Zwolnić wszystkich , pozostawić " piękną " Ewę i wtedy może zarabiać taką pensję. Daszkiewicz powinna już dawno zrobić miejsce dla młodszej i sprawniejszej osoby . Sekretarz Daszkiewicz jedyna chyba taka pamiątka po minionej epoce musi bronić pensji dla Przybyło , bo inaczej pewnie poszłaby w odstawkę i pozostały by jej tylko wizyty u fryzjera , a tak ma gzie wietrzyć garderobę.O dyspozycyjności Burmistrz to już chodzą legendy . Przybyło pracuje 24 godz. 7 dni w tygodniu to jest kpina i brak szacunku dla nas mieszkańców . Hańba , hańba .....

sisi
24.02.2015 18:45
IP: 178.43.202.244

Brawo Ewa! Dobrze mu wyliczyłaś ile dostanie za sesję! Najpierw niech on zrezygnuje z diety za sesję ( bo ma inne źródło dochodu) - potem niech zagląda do portfela innych.Ten klub to wielka pomyłka...

KLI
24.02.2015 18:38
IP: 83.10.171.97

proszę Panią Sekretarz o podanie nr. tel. dyspozycyjnej 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu Pani burmistrz

bezrobotny
24.02.2015 18:35
IP: 83.22.119.186

PaniSzarawara wnuki rosną,jak im pani spojrzy w oczy gdy dorosną,chodziłas po rabce i utyskałas zeby głosowac na ciebie wstyd i hańba

Krystyna
24.02.2015 18:15
IP: 217.224.203.96

Witam gdyby Pani Burmistrz była na tyle honorowa to sama by w takiej sytuacji zrezygnowała z części pobieranej pensji