• Sobota, 23 marca 2019
  • Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława

Informacje

Zbiórka pieniędzy dla chorego 6-latka

Data: 11 stycznia 2012, Środa / Ilość wyświetleń: 3908

Zwracam się z gorącą prośbą o upublicznienie informacji o akcji "Zbieram dla Kuby": jest to akcja zbiórki środków na leczenie dla małego Jakuba, którego tata pochodzi z Rabki. Można przelać pieniądze na konto i przekazać 1% podatku z rocznego PIT-a - napisała w liście do naszej redakcji pani Anna Kowalcze-Pawlik.

Kubuś od czterech lat choruję na neuroblastomę. To nowotwór złośliwy nadnerczy. Jego domem jest praktycznie Szpital Dziecięcy w Krakowie - Prokocimiu. Chłopiec jest po chemioterapii, dwóch operacjach, autoprzeszczepie szpiku kostnego i naświetlaniach. Leczenie przynosi rezultaty, ale żeby zapobiec nawrotom konieczna jest kosztowna terapia przeciwciałami w jednej z niemieckich klinik. W Polsce Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje kosztów tej terapii, tymczasem jest ona bardzo droga, kosztuje 80 tys. euro.

Trwa zbiórka pieniędzy na ten cel. Kubuś i jego rodzice apelują o wsparcie - liczy się każdy datek. Na leczenie chłopca można przekazać swój podatek - 1 procent z PIT-u. O Kubusiu, jego walce z chorobą i o tym, jak mu pomóc, można przeczytać na jego blogu http://kuba-chojnecki.blogspot.com/


Opracował (mr)

Komentarze

ja
12.01.2012 14:49
IP: 83.26.80.129

Namawiam każdego, aby odmówić sobie czegoś w tym miesiącu i wpłacić jakąś drobną kwotę na konto. Ciekawe ilu dobrych ludzi się znajdzie ...

K atarzyna Ceklarz
12.01.2012 11:26
IP: 80.51.142.92

Znam osobiście Kubę oraz jego rodziców, wiem co ta rodzina przeszła odkąd ich domem stała się klinika i dlatego z ze wszystkich sił przyłączam się do apelu o pomoc. Takie małe dzieci jak On powinny jeździć na rowerze, bawić się i normalnie chodzi do szkoły a nie jeździć na chemie raz na 3 tygodnie czy przebywać w izolatce. Aby przekazać mu 1%podatku trzeba wpisać w PIT-a następujące dane: Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" Numer KRS 0000086210 Imię i nazwisko dziecka: Jakub Chojnecki (to konieczne aby pieniądze wpłynęły na jego subkonto)

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »