Informacje

Śpiewająca burmistrz na dożynkach (zdjęcia i video)

Data: 28 sierpnia 2017, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 3401

Chabówka była w tym roku gospodarzem dożynek w gminie Rabka-Zdrój. Impreza odbyła się w niedzielę na stadionie, a jednymi z najciekawszych wydarzeń były: barwny orszak dożynkowy, pokaz młócenia cepami i występ burmistrz Ewy Przybyło, która zaśpiewała 16 zwrotek przyśpiewek do melodii "Głęboka studzienka".

Dożynki miały tradycyjny przebieg. Rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej pod przewodnictwem proboszcza Chabówki ks. Pawła Skowrona. Oprawę muzyczną mszy, podobnie jak całych uroczystości przygotowały Majeranki ze Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej oraz Orkiestr Dęta OSP Rabka-Zdrój.

Z kościoła, w którym ks. Skowron poświęcił wieńce, dożynkowy orszak udał się na stadion. Na miejsce uczestnicy dożynek zajechali końmi i traktorami, które ciągnęły za sobą wozy wypełnione przedstawicielami władz gminy, gośćmi, muzykantami i dziećmi z zespołów regionalnych. Głośna i rozśpiewana parada zajechała za remizę, gdzie odbyły się powitania i przemówienia.

Witackę prowadziła Dorota Majerczyk. Funkcję gospodarzy pełnili sołtys Renata Wdówka i burmistrz Ewa Przybyło. Włodarz miasta zaskoczyła wszystkich, bo jako pierwsza zgłosiła się do śpiewania przyśpiewek, które sama ułożyła. Przy akompaniamencie akordeonu śpiewała o Rabce-Zdroju, o tym jak została burmistrzową, kogo sobie wzięła do współpracy i jakie inwestycje udało się jej zrealizować, a zakończyła je życzeniami.

Wcześniej odbyła się ceremonia wręczenia chleba dożynkowego. Na ręce Ewy Przybyło złożyli go sołtysi Józef Filas, Katarzyna Pukalska i Renata Wdówka.

Atrakcjami dożynek były m.in. pokaz młócenia cepami, występy zespołów regionalnych z gminy Rabka-Zdrój, występ mażoretek z Naprawy i zabawa taneczna z zespołem Po Zbóju.

Na łakomczuchów czekały stoiska z potrawami i przekąskami regionalnymi, które przygotowały gaździny z Ponic, Rdzawki i Chabówki.

(mr)

Galeria zdjęć

Komentarze

Głos
06.09.2017 06:09

Burmistrzowej zostało tylko klaskać jak. u Rubika.

bolek
01.09.2017 12:55

wieś tańczy i śpiewa ta kobieta nadaje się na przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich może nawet na sołtysa Ale to że została wybrana na burmistrza to żałosna porażka świadcząca o społeczeństwie które zamieszkuje tą gmine

Słone
30.08.2017 22:21

Panie Robert Wójciak jak tam woda ?

Mietek
30.08.2017 07:14

Jak to co z powietrzem ?? Nic , ogłosi się że będą dotacje. Na piece eko , z czego potem powie się ludziom którzy złożyli wnioski że dotacja się należy ,ale nie ma na razie pieniędzy :-) i tak co rok .

mieszkaniec
29.08.2017 11:18

Brawo, pani Burmistrz się marnuje w Rabce. Przed panią największe sceny polskie, a może i światowe. Wierze, że 10 lat temu miała pani ból głowy jak zobaczyła jakie projekty rozpoczął pani poprzednik, i jak trzeba będzie to skończyć.Może przyszedł czas zapytać czy po tych 10-ściu latach mieszkańcom gminy żyje się lepiej?Parafrazując klasyka można by stwierdzić że: przez 10 ostanich lat Rabczanie i Rabczanki;Rdzawianie i Rdzawianki;Chabówczanie i Chabówczanki byli przez panią czarowani, i to skutecznie. Jeszcze dzisiaj śpiewa pani o chodniku w Chabówce, o sali gimnastycznej przy szkole, a przecież wiadomo że kolej nie ustąpi i chodnika nie będzie. O sali rok temu zapewniała pani, że w sierpniu łopaty zaczną kopać przy szkole , no i co?Miasto uzdrowiskowe nie posiada na znacznym obszarze dostępu do wodociągu miejskiego , do kanalizacji o gazyfikacji nawet nie warto wspominać. Tych kilka wylanych dróg nie wystarczy.Doceniam pani poświęcenie w dążeniu do utrzymania stołka i niestety , myślę iż robi to pani skutecznie.Takie mamy warunki ,że wystarczy poklepać po ramieniu, pośpiewać przy okazji dożynek i zapewniona kadencja. P.S. Pani Burmistrz z pewnością o Kukli nie zapomniała i nie zapomni.

PZPR w modzie
29.08.2017 08:33

Pani burmistrz wygłupia się jak przez ostatnie lata pora wywieżć ją na dyrekora szpitala idee komunizmu w jej sercu są duże a Rabka nie ma dobrego następcy po sp. A.Rapaczu

3#NIE
29.08.2017 05:30

Burmistrzowa cienko śpiewa i to jej zawodzenie. Mam Talent to nie jest.

Szymek
29.08.2017 05:27

A gdzie zca Robert Wójciak , że go na scenie brakło ?

Adam
28.08.2017 22:35

A gdzie śpiewka o Górnickiej i jej synku ?

Bolek
28.08.2017 22:16

Byłem ale nie słuchałem o czym burmistrzowa śpiewała. Dożynki to przede wszystkim święto wsi.

JA
28.08.2017 21:33

jpdre

Jan
28.08.2017 20:01

Z kartki to każdy umie śpiewać. Dużo z tego zaplanował śp. Antoni Rapacz.

emeryt
28.08.2017 18:58

bufetowa ośpiewała wszystkich i tylko o kukli zapomniała ...

maximus
28.08.2017 17:23

Przyśpiewkami kampanię wyborczą zaczynamy? A w Rabce dalej kanalizacji nie ma. Ciekawe co z powietrzem bo zima się zbliża.

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »