• Wtorek, 16 października 2018
  • Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

Informacje

Łącznik w centrum miasta oddany do użytku

Niedziela, 14 października 2018 08:38

MSZANA DOLNA: Zakończyła się przebudowa łącznika – stary postój TAXI pomiędzy ul. Kolbego a ul. Starowiejską. Wykonano drogę z kostki betonowej, chodniki, parkingi oraz oświetlenie. Na tej drodze wykonano również kanalizację deszczową.

Szanowni Wyborcy! W dniu wyborów macie władzę i przywilej zdecydowania o przyszłości naszej gminy. Wykorzystajcie to i zmieniajmy Rabkę wspólnie (MATERIAŁ PROMOCYJNY)

Piątek, 12 października 2018 21:28

Z Leszkiem Świdrem – kandydatem na burmistrza Rabki-Zdroju rozmawiała Barbara Rapacz.

Kandydat zawisł na drzewie

Piątek, 12 października 2018 21:16

CHABÓWKA. Naszym czytelnikom nie podobają się sytuacje, gdy plakaty wyborcze kandydatów na burmistrza, na radnych również, przybijane są byle gdzie. Najgorzej, gdy wiszą na drzewach. Negatywny przykład mamy na zdjęciu obok.

KOCHASZ? OdWAŻ się na zmiany! (MATERIAŁ PROMOCYJNY)

Piątek, 12 października 2018 15:02

We wrześniu ruszyła kampania społeczno-edukacyjna „KOCHASZ? OdWAŻ się na zmiany”, której organizatorami są Polskie Centra Dietetyczne. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na rosnący problem otyłości wśród dzieci. Naukowcy alarmują bowiem, iż obecnie na całym świecie otyłych jest już ponad 124 miliony dzieci i młodzieży.

Leją asfalt na ul. Podhalańskiej (zdjęcia)

Piątek, 12 października 2018 13:10

RABKA-ZDRÓJ: Kierowcy muszą się spodziewać dużych utrudnień w dojeździe np. do supermarketu Intermarche czy piekarni GS. Robotnicy zaczęli kłaść asfalt na ul. Podhalańskiej. Wjazd na ulicę od strony mostu i skrzyżowania ul. Kilińskiego i Sądeckiej jest zamknięty.

Andrzej Dziwisz: Nasza gmina zmienia się, idziemy do przodu (materiał sponsorowany)

Piątek, 12 października 2018 12:43

- Rozwój naszej gminy jest na pewno dla wszystkich widoczny. Wystarczy się rozejrzeć, żeby zobaczyć, że cały czas coś się dzieje, powstają nowe inwestycje, trwają remonty itd. Świat idzie do przodu i my też musimy iść, rozwijać się i odpowiadać na potrzeby mieszkańców – mówi wójt gminy Raba Wyżna Andrzej Dziwisz w rozmowie z „Wieściami Rabiańskimi”.

Kolejny raz spotkała się grupa robocza tworząca markę gminy Mszana Dolna (zdjęcia)

Piątek, 12 października 2018 12:22

Tym razem honory gospodarza pełnił Robert Sławecki, który ugościł „markową” grupę w Klubie Jeździeckim Mszana Górna.

Kazimierz Łazarski - człowiek z ciekawą pasją

Piątek, 12 października 2018 11:41

RABKA-ZDRÓJ: W środę na cmentarzu parafialnym przy ulicy Orkana pochowano Kazimierza Łazarskiego. Wspominano go, jako strażaka, ale przede wszystkim wieloletniego, zasłużonego członka Orkiestry Dętej OSP w Rabce-Zdroju. Warto jednak przypomnieć, że śp. Kazimierz miał jeszcze jedną interesującą pasję - był kolekcjonerem rabczańskich pamiątek.

W ZSTI żywy napis dla Niepodległej (zdjęcia)

Piątek, 12 października 2018 10:10

100 LAT Niepodległej i 50 LAT ZSTI – takie napisy ułożone z... uczniów pojawiły się we wtorkowy przedpołudnie przed budynkiem Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Happening został uwieczniony na pamiątkowych zdjęciach, które zrobiono z lotu ptaka.

Pogrzeb długoletniego członka Orkiestry Dętej OSP w Rabce-Zdroju

Czwartek, 11 października 2018 20:14

RABKA-ZDRÓJ: W wieku 88 zmarł Kazimierz Łazarski, zasłużony członek rabczańskiej orkiestry. Spoczął na cmentarzu przy ulicy Orkana w Rabce-Zdroju. W ostatniej drodze towarzyszyli mu krewni, koledzy z orkiestry, strażacy, znajomi, przedstawiciele miasta, znajomi.