Informacje

Kraksa na Słomce

Środa, 17 stycznia 2018 12:45

MSZANA DOLNA: Trzy samochody najechały na siebie, gdy niespodziewanie jeden z nich zwolnił, a kierowca jadący za nim zagapił się i nie wyhamował.

Kiedy remont kładki dla pieszych na ulicy Garncarskiej?

Wtorek, 16 stycznia 2018 20:36

RABKA-ZDRÓJ: Zdaniem radnych opozycji, budżet miasta na 2018 rok jest zły, bowiem nie znalazły się w nim m.in. inwestycje na rabczańskich osiedlach. Jako przykład podali kładkę dla pieszych na ulicy Garncarskiej.

Majeranki w Kanadzie (zdjęcia)

Wtorek, 16 stycznia 2018 19:43

Wizyta dziecięcego zespołu regionalnego Majeranki z Chabówki w Ameryce Północnej powoli dobiega końca. Po Houston w Stanach Zjednoczonych, gdzie podopieczni Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej spędzili czas na kolędowaniu, koncertowaniu i zwiedzaniu, udali się oni do Toronto w Kanadzie.

Ferie z teatrem

Wtorek, 16 stycznia 2018 18:47

Teatr CHRZĄSZCZ W TRZCINIE i Stowarzyszenie Lokomotywa zapraszają na spektakle dla najmłodszych w czasie ferii oraz zabawę karnawałową.

Kolejna retransmisja wielkiego dzieła w rabczańskim kinie

Wtorek, 16 stycznia 2018 17:16

RABKA-ZDRÓJ: Były już trzy widowiska baletowa, teraz przyszedł czas na legendarny musical. Kino Śnieżka w Rabce-Zdroju zaprasza 8 lutego o godz. 20.00 na legendarny, oszałamiający musical Stevena Sondheima na podstawie scenariusza Jamesa Goldmana "Szaleństwa. Rewia", retransmitowany z Royal Nationale Theatre w Londynie.

Poznali strunowe i dęte instrumenty akustyczne

Wtorek, 16 stycznia 2018 17:07

W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej gościł duet „Musica del Mondo”. Artyści - Bogdan Grad (instrumenty strunowe) i Marek Kubisiak (instrumenty dęte) - reprezentujący Łódzkie Biuro Koncertowe „Wirtuoz”, przedstawili uczniom program muzyczny pt. „Strunowe i dęte instrumenty akustyczne”.

Znaleziono psa

Wtorek, 16 stycznia 2018 12:43

Poszukiwany jest właściciel psa, który został znaleziony wczoraj w godzinach wieczornych na ul. Sądeckiej w Rabce-Zdroju.

Piętnasta rocznica otwarcia Centrum Flebologii Chiramed (zdjęcia) (materiał promocyjny)

Poniedziałek, 15 stycznia 2018 22:52

W styczniu mija piętnaście lat od utworzenia Centrum Flebologii Chiramed w Rabce-Zdroju. Zespół lekarzy specjalistów z zakresu chirurgii naczyniowej, chirurgii ogólnej, flebologii, radiologii i anestezjologii oraz wyspecjalizowanych pielęgniarek – oferuje pacjentom możliwość profesjonalnej diagnostyki i kompleksowego leczenia choroby żylnej.

Mszański sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pobił rekord (zdjęcia)

Poniedziałek, 15 stycznia 2018 16:47

142 646,69 zł, 77 euro, 2 dolary i 50 koron fińskich - taką kwotę zebrali w niedzielę na wyrównanie szans w leczeniu noworodków - cel tegorocznego finału WOŚP - wolontariusze i organizatorzy 26. finału WOŚP w Mszanie Dolnej. To lepszy wynik niż w zeszłym roku, kiedy to uzbierano nieco ponad 129 tys. zł.

XVI Przesłuchania Grup Kolędniczych Dzieci i Młodzieży Gminy Mszana Dolna (zdjęcia)

Poniedziałek, 15 stycznia 2018 16:33

W Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce odbyły się XVI Przesłuchania Grup Kolędniczych Dzieci i Młodzieży Gminy Mszana Dolna będące kontynuacją gminnych przeglądów kolędniczych.