• Sobota, 23 marca 2019
  • Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława

Informacje

Emocje, kłótnie i buczenie na spotkaniu ws. szpitala w Rabce-Zdroju. Pomysłów na uratowanie placówki nie ma, są za to kłótnie między starą a nową władzą

Środa, 20 marca 2019 13:46

RABKA-ZDRÓJ: Choć od wyborów minęły cztery miesiące, nowe władze miasta nadal nie wiedzą, jaka jest naprawdę sytuacja finansowa szpitala. Prezes szpitala Małgorzata Skwarek nie przygotuje nowego programu naprawczego, bo jej zdaniem niewiele da się zrobić, żeby wyciągnąć go z długów. Nowa rada nadzorcza chce do czerwca poznać wszystkie sekrety szpitala i przygotować raport na temat sytuacji, w jakiej jest placówka. To najważniejsze konkluzje wtorkowego spotkania w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju.

Oficjalne otwarcie sali gimnastycznej w górnym liceum (zdjęcia)

Wtorek, 19 marca 2019 14:39

RABKA-ZDRÓJ: Sporo ważnych osób, nauczycieli, zaproszonych gości, uczniów i pracowników szkoły zgromadziła wtorkowa uroczystość oficjalnego otwarcia sali gimnastycznej przy Zespole Szkół im. Ks. Prof. Józefa Tischnera. Salę poświęcił ks. proboszcz Paweł Duźniak, a wstęgę przecięli starosta Krzysztof Faber, poseł Edward Siarka, dyrektor szkoły Irena Jaworska oraz dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu, symbolicznie otwierając nowo powstałą salę.

Olszówka najlepsza w minisiatkówkę

Wtorek, 19 marca 2019 13:25

W szkołach podstawowych w Łętowem i Lubomierzu rozegrano Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w minisiatkówce dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiło się osiem szkół: Kasinka Mała 1, Kasinka Mała 2, Kasina Wielka, Lubomierz 1, Łętowe, Łostówka, Mszana Górna 1 i Olszówka.

Znaleziono psa

Wtorek, 19 marca 2019 09:33

Przy ul. Poniatowskiego w Rabce-Zdroju znaleziono psa.

Radni skarżą się na dziury w drogach (zdjęcia)

Poniedziałek, 18 marca 2019 17:36

Rabczańscy radni skarżą się na pozimowe dziury w miejskich ulicach. Ta najbardziej dotkliwa znajduje się na ulicy Jana Pawła II, niedaleko skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Ci, którzy w nią wpadają klną na czym świat stoi, a ci, którym udało się ją wcześniej zauważyć, gwałtownie hamują lub próbują ją ominąć, stwarzając zagrożenie na drodze.

Wierchy przygotowują się do rundy wiosennej

Poniedziałek, 18 marca 2019 16:34

KS Wierchy Rabka-Zdrój, który po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce w tabeli ligi okręgowej i wciąż liczy się w walce o awans do IV ligi, prowadzi intensywne przygotowania do rundy wiosennej. Rabczańscy piłkarze mają już za sobą pierwsze sparingi, a klub zapowiada spore zmiany.

Zagubiony pies na Rynku

Poniedziałek, 18 marca 2019 16:11

RABKA-ZDRÓJ: W Rynku znaleziono bezdomnego psa widocznego na zdjęciu.

Wiktor Pajdzik ze złotem (zdjęcia)

Poniedziałek, 18 marca 2019 15:14

W Lommel w Belgii został rozegrany największy turniej Taekwondo Olimpijskiego - Puchar Świata G2 Belgium Open. Klub UKS KORYO Mszana Dolna reprezentowali: Karolina Szczęsnowska, Wiktor Pajdzik, Oskar Pilch i Maksymilian Śmieszek.

Duża podwyżka opłat za śmieci w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 18 marca 2019 11:39

Aż 18 zł miesięcznie od osoby za śmieci segregowane, a 36 zł za niesegregowane. Po długiej i burzliwej dyskusji Rada Miejska w Rabce-Zdroju uchwaliła nowe, znacznie wyższe niż dotychczas opłaty za odbiór śmieci. Ani burmistrz, ani radni nie znaleźli sposobu na uniknięcie dotkliwych podwyżek.

Radny wycofał swoją propozycję. Rada Miejska w Rabce-Zdroju debatuje o cenach śmieci

Poniedziałek, 18 marca 2019 09:36

Radny Piotr Ptak wycofał swoją propozycję mówiącą o tym, żeby ceny opadów w Rabce-Zdroju wynosiły 16 zł miesięcznie za śmieci segregowane i 40 za niesegregowane. Jego propozycję popierało większość radnych, ale radny niespodziewanie wycofał się z niej na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej.