Informacje

Rodzice pytają, kiedy otwarcie sali w Ponicach - burmistrz odpowiada

Wtorek, 3 lipca 2018 16:02

Rodzice uczniów szkoły w Ponicach po cichu liczyli, że zakończenie roku szkolnego odbędzie się w nowo wybudowanej sali gimnastycznej. Tak się jednak nie stało. Choć budowa sali miała skończyć się w maju, to jej otwarcie zaplanowane jest dopiero na wrzesień.

Nagrodzeni przez wójta (zdjęcia)

Wtorek, 3 lipca 2018 12:35

Sesja Rady Gminy Mszana Dolna, która odbyła się 29 czerwca , mimo, że zwyczajna, miała kilka uroczystych punktów. Jednym z nich było wręczenie nagród za wysokie osiągnięcia sportowe oraz artystyczne w ciągu 2017 roku.

Firma z Jarosławia wybuduje bulwary nad Poniczanką

Wtorek, 3 lipca 2018 10:39

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął przetarg na budowę bulwarów nad Poniczanką. Rozbudową Parku Zdrojowego o nowe tereny rekreacyjne nad potokiem biegnącym wzdłuż ulicy Do Pociesznej Wody, zajmie się firma APIS POLSKA z Jarosławia, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przetargu.

Kreatywny nauczyciel w Glisnem

Wtorek, 3 lipca 2018 10:35

Nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Świętego Floriana w Glisnem, Zofia Kościelniak, została laureatem w prestiżowym konkursie „Kreatywny Nauczyciel” organizowanym przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie pod honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego i Marszałka Województwa Małopolskiego.

Słone się jednoczy (zdjęcia i video)

Poniedziałek, 2 lipca 2018 20:12

RABKA-ZDRÓJ: Z inicjatywy muzykanta Kuby Rusieckiego i chóru Szafrany, na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 na Słonem odbył się Festyn Góralski, którego celem było scalenie społeczności tej dzielnicy miasta, która chce coraz bardziej podkreślać swoją tożsamość i odrębność.

W sierpniu pojedziemy nową zakopianką ze Zbójeckiej do Chabówki (zdjęcia)

Poniedziałek, 2 lipca 2018 19:43

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie poinformowała, że pod koniec sierpnia 2018 r. przewidywane jest dopuszczenie ruchu pojazdów po lewej jezdni nowej zakopianki.

Ogień w Sieniawie (zdjęcia)

Poniedziałek, 2 lipca 2018 17:34

W Sieniawie wybuchł pożar w zabudowaniach gospodarczych na posesji naprzeciwko remizy. Z ogniem walczyło 12 zastępów straży pożarnej. Ogień strawił połowę zabudowań, doszczętnie spłonął dach.

Akcja honorowego krwiodawstwa

Poniedziałek, 2 lipca 2018 13:42

W niedzielę 8 lipca w godzinach od 9:00 do 14:00 w salkach katechetycznych przy parafii św. Teresy w Rabce-Zdroju odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa.

III etap Podhale Tour w Chabówce

Poniedziałek, 2 lipca 2018 11:15

Stadion i tereny Ochotniczej Straży Pożarnej w Chabówce, będą bazą organizacyjną III etapu zawodów kolarskich Podhale Tour o Puchar Burmistrza Rabki-Zdroju, które zostaną przeprowadzone w niedzielę 8 lipca.

Ależ postępy na budowie zakopianki!

Niedziela, 1 lipca 2018 18:03

Na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pojawiły się najnowsze zdjęcia lotnicze z budowy nowej drogi ekspresowej S7 na odcinku Skomielna Biała - Rabka-Zdrój - Chabówka.