• Czwartek, 21 października 2021
  • Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

Informacje

Budowa remizy w Ponicach z lotu ptaka (zdjęcia)

Czwartek, 7 października 2021 17:37

Postępują prace na budowie nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ponicach.

Pijany wjechał w zarośla

Środa, 6 października 2021 19:57

Ponad 4 promile alkoholu miał kierowca renaulta, który w Skawie wjechał w przydrożne zarośla. 31-latek został zatrzymany i odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Manifest Młodych Rabczan. 15 postulatów

Środa, 6 października 2021 19:35

- My, młodzi rabczanie, jesteśmy gotowi wziąć odpowiedzialność za przyszłość - to słowa z Manifestu Młodych Rabczan, który uchwaliła na ostatniej sesji Młodzieżowa Rada Miejska w Rabce-Zdroju. Młodzież domaga się m.in. darmowego i szybkiego internetu w centrum miasta, powołania pełnomocnika burmistrza ds. młodzieży w Rabce-Zdroju, programu polityki młodzieżowej, wsparcia psychologicznego oraz ciekawszych zajęć pozaszkolnych.

Młodzież chce mieć swoje miejsce w Rabce-Zdroju. Jest petycja

Środa, 6 października 2021 19:11

Młodzieżowa Rada Miejska w Rabce-Zdroju dyskutowała na ostatniej sesji nad pomysłem uruchomienia Pracowni Młodzieżowej.

Jesienny redyk w gminie Niedźwiedź już w sobotę

Środa, 6 października 2021 17:14

Kto ma ochotę obejrzeć redyk, będzie miał do tego okazję w najbliższą sobotę 9 października. O godz. 9 baca Jan Lupa wyruszy z owcami z osiedla Filipy z Koninek i wejdzie do Koniny.

Perły Małopolski w Rabce-Zdroju

Środa, 6 października 2021 13:53

W niedzielę 24 października rozegrane zostaną ostatnie w tym sezonie Perły Małopolski. Tym razem biegacze będą rywalizować na gorczańskich szlakach wokół Rabki-Zdroju.

Szkoły w Kasince Małej i Lubomierzu dostały pieniądze na doposażenie

Środa, 6 października 2021 13:10

Gmina Mszana Dolna złożyła wnioski do rządowego programu „Aktywna tablica”. Niestety, w wyniku dużego zainteresowania programem, nie dla wszystkich zgłoszonych szkół starczyło środków. Z naszego regionu dofinansowanie dostały szkoły w SP w Kasince Małej ( 14 000 zł) i SP nr 1 w Lubomierzu ( 35 000 zł).

Gminne szkoły wzbogacą swoje biblioteki

Środa, 6 października 2021 09:12

Szkoły z gminy Mszana Dolna otrzymały dofinansowanie na zakup nowych książek i wyposażenia dla bibliotek.

Sukcesy Brajana Świdra (zdjęcia)

Wtorek, 5 października 2021 18:23

16-latek Rabki-Zdroju może mijający sezon zaliczyć do udanych. Utalentowany zawodnik kolarstwa górskiego zdobył dwie koszulki Mistrza Polski w zawodach MTB XC w Boguszowie Gorce w swojej kategorii junior młodszy oraz w sztafecie głównej, startując jako jako najmłodszy zawodnik w składzie.

Zagórzańska Msza Święta (zdjęcia)

Wtorek, 5 października 2021 18:13

- Co to jest tradycja każdy wie, naszym zadaniem jednak jest ją kultywować i przekazywać kolejnemu pokoleniu – powiedział na rozpoczęcie Zagórzańskiej Mszy Świętej wikariusz z Kasiny Wielkiej. - Módlmy się za tych, przed którymi stoi to odpowiedzialne zadanie, aby swoją postawą i postępowaniem dawali przykład głębokiej wiary i umiłowania do Zagórzańskiej Ziemi, tradycji Ojców i tego wszystkiego, co się z nią wiąże.