Informacje

Ukryte mechanizmy władzy - wykład doktora Jarosława Flisa (zdjęcia)

Sobota, 7 kwietnia 2018 20:19

RABKA-ZDRÓJ: Komentator polityczny dr Jarosław Flis z Instytutu Dziennikarstwa Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, był kolejnym gościem cyklu "Światopoglądy".

Sukces rabczan w eliminacjach pożarniczych (zdjęcia)

Sobota, 7 kwietnia 2018 10:18

6 kwietnia w Nowym Targu odbyły się Powiatowe Eliminacje XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: "Młodzież Zapobiega Pożarom". W turnieju udział wzięli zwycięzcy eliminacji gminnych w poszczególnych grupach wiekowych, tj. szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie udział wzięło 54 uczestników. Z sukcesami wrócili z Nowego Targu reprezentanci gminy Rabka-Zdrój.

Dzień z siatkówką (zdjęcia)

Piątek, 6 kwietnia 2018 17:57

W sali sportowej w Zespole Placówek Oświatowych Budynek B w Kasinie Wielkiej odbył się event sportowy pt. ,,Dzień z Siatkówką”. Projekt ten dotyczył promocji piłki siatkowej wśród dzieci i młodzieży jako formy aktywności ruchowej oraz kształtowania odpowiednich postaw takich jak odpowiedzialność, dojrzałość i samodzielność.

Happening na temat zdrowia (zdjęcia)

Piątek, 6 kwietnia 2018 13:59

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łętowem, podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku szkolnym uczestniczą w szeregu akcji promujących zdrowie.

Rabczańscy policjanci zatrzymali kierowcę MZ-tki

Piątek, 6 kwietnia 2018 13:29

5 kwietnia w godzinach południowych w trakcie przejazdu drogą krajową nr 7 w Spytkowicach policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zauważyli kierowcę MZ-etki bez kasku. Na widok radiowozu motocyklista zawrócił i szybko odjechał.

Rabczańskie atrakcje już czynne (zdjęcia)

Czwartek, 5 kwietnia 2018 20:35

Otwarte zostały dwie lubiane rabczańskie atrakcje - tężnia solankowa i fontanna ze słonikami koło kawiarni Zdrojowej. To znak, że zima nie wróci.

Gminne zawodniczki w czołówce biegów narciarskich

Czwartek, 5 kwietnia 2018 15:18

W ciągu ostatniego miesiąca odbyło się kilka startów w biegach narciarskich – międzynarodowych i krajowych - z udziałem zawodniczek z gminy Mszana Dolna.

Zamknięcie drogi z Zaborni do Skawy

Czwartek, 5 kwietnia 2018 13:14

Spółka Salini Impregilo S.P.A., która buduje zakopiankę na odcinku Skomielna Biała - Chabówka informuje, że na dwa dni zamyka drogę powiatową z Rabka-Zdrój - Skawa, na odcinku od Zaborni do Skawy.

Książka o Skomielnej Białej

Środa, 4 kwietnia 2018 17:26

Autor Robert Miśkowiec zaprasza mieszkańców w niedzielę 8 kwietnia o godz 10.30 (po mszy o 9.30) do auli Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej (wejście od parkingu), na promocję książki „Na góralskim pograniczu. Zarys kultury ludowej Skomielnej Białej”. Na osoby, które przyjdą, czekać będą bezpłatne egzemplarze książki.

Bonito na podium Mistrzostw Krakowa (zdjęcia)

Środa, 4 kwietnia 2018 15:25

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Bonito zajęli 3. miejsce w halowych Mistrzostwach Krakowa, które rozgrywane były od stycznia w formie ligi piłkarskiej. Zagórzańska drużyna awansowała do finałów wygrywając w swojej grupie.