• Wtorek, 16 października 2018
  • Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

Informacje

Lato pełne wypadków w górach

Czwartek, 11 października 2018 19:11

Ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w sezonie letnim 2018 nie narzekali na brak pracy. Dobra pogoda i duży ruch turystyczny spowodował, że wypadków na terenie jej działania było bardzo dużo. Przeważały typowe urazy kończyn, zasłabnięcia, zagubienia na szlakach.

Kandydaci do Rady Powiatu Nowotarskiego zgłoszeni przez Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości w Gminie Rabka-Zdrój (MATERIAŁ PROMOCYJNY)

Czwartek, 11 października 2018 18:47

Prezentujemy poniżej Kandydatów do Rady Powiatu Nowotarskiego zgłoszonych przez Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu obejmującym Gminę Rabka-Zdrój.

Stara zakopianka w rejonie Zaborni zamknięta. Obejrzyj przejazd nową drogą S7 (zdjęcia i video)

Czwartek, 11 października 2018 17:32

RABKA-ZDRÓJ: Dziś około południa zamknięty został odcinek starej zakopianki między Zabornią a Zbójecką Górą. Ruch samochodowy został w związku z tym przeniesiony na nowo wybudowany odcinek drogi S7.

Gmina podsumowuje inwestycje - 36 milionów złotych wydanych w 4 lata (zdjęcia)

Czwartek, 11 października 2018 15:27

Urząd Gminy Mszana Dolna przedstawił podsumowanie inwestycji, które zostały wykonane w tej kadencji we wszystkich miejscowościach. Z zestawienia wynika, że postawiono głównie na rozbudowę sieci dróg osiedlowych, odbudowę zniszczonych obiektów użyteczności publicznej po powodzi w 2014 r.

Pierwsze spotkanie wyborcze Ewy Przybyło

Środa, 10 października 2018 22:16

Jako ostatnia z trójki kandydatów na burmistrza Rabki-Zdroju kampanię wśród mieszkańców rozpoczęła Ewa Przybyło, która w środowy wieczór spotkała się z wyborcami w sali Teatru Lalek "Rabcio".

Rusiecki i Czyszczoń docenieni na konkursie muzyk góralskich

Środa, 10 października 2018 20:52

Mieszkańcy miasta i gminy Rabka-Zdrój z dobrej strony pokazali się na 43 Konkursie Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

Ewa Przybyło wysoko w plebiscycie Samorządowiec Małopolski

Środa, 10 października 2018 19:32

W plebiscycie organizowanym przez "Gazetę Krakowską" i "Dziennik Polski" burmistrz Rabki-Zdroju dostała 165 głosów poparcia i zajęła trzecie miejsce w rankingu na Najlepszego Burmistrza Małopolski.

PILNE. W czwartek zamkną starą zakopiankę między Zbójecką Górą a Zabornią

Środa, 10 października 2018 17:25

Duże zmiany w organizacji ruchu czekają kierowców od czwartku 11 października na odcinku między Skomielną Białą a Rabką Zabornią i Chabówką. Drogowcy zamkną starą zakopiankę, a ruch zostanie puszczony na nowo wybudowany fragment przyszłej trasy S7.

Słaba frekwencja na spotkaniach wyborczych

Środa, 10 października 2018 00:17

RABKA-ZDRÓJ: Kandydaci na burmistrza - Leszek Świder i Rafał Hajdyła - mają już za sobą pierwsze spotkania wyborcze. W środę rusza z nimi obecna burmistrz Ewa Przybyło.

Plakatowa wojna kandydatów na burmistrza

Wtorek, 9 października 2018 19:42

RABKA-ZDRÓJ: Sztab Rafała Hajdyły zarzuca sztabowi Ewy Przybyło, że zalepia plakaty ich kandydata.