• Czwartek, 23 maja 2019
  • Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Informacje

XV Turniej Szachowy o Wielki Puchar Czekoladowy

Sobota, 18 maja 2019 13:33

Z okazji Dnia Dziecka, 9 czerwca o godz. 10.00 w rabczańskim Amfiteatrze rozegrany zostanie Turniej Szachowy dla dzieci o Wielki Puchar Czekoladowy. Celem konkursu jest popularyzacja szachów jako alternatywnej formy spędzania czasu dzieci i młodzieży. Umożliwienie podnoszenia kwalifikacji szachowych oraz promocja Miasta i Gminy Rabka-Zdrój.

Co z PSZOK-iem w Rabie Niżnej? Nie ma kto go wybudować

Piątek, 17 maja 2019 19:39

Mimo protestów części mieszkańców Raby Niżnej, Urząd Gminy w Mszanie Dolnej ogłosił przetarg na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w tej miejscowości. Przetarg jednak unieważniono, bo żadna firma nie chciała się podjął jego budowy.

Przebudowa skrzyżowania w Skomielnej Białej ma ułatwić zjazd na S7

Piątek, 17 maja 2019 16:27

Odcinek nowej S7 między Skomielną Białą a Chabówką zostanie oddany do użytku dużo wcześniej niż tunel pod Luboniem Małym. Dlatego na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, w poniedziałek rozpocznie się przebudowa skrzyżowania na zakopiance w Skomielnej Białej, żeby kierowcom jadącym od Krakowa ułatwić skręt w prawo na Jordanów i wjazd na S7.

Patryk Jaki w Mszanie Dolnej

Piątek, 17 maja 2019 15:20

Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego dobiega końca. W niedzielę do Mszany Dolnej przyjedzie zaprezentować się jeden z kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu - Patryk Jaki.

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała bus relacji Jordanów - Kraków. Kierowca skończył kurs o g. 22 a zaczął o g. 4.35 rano

Piątek, 17 maja 2019 14:26

Autobus kursujący na linii regularnej pomiędzy Krakowem a Jordanowem został skontrolowany w piątek przez Inspekcję Transportu Drogowego. W trakcie oględzin pojazdu inspektorzy stwierdzili kilka poważnych usterek.

Dorota Zubek ponownie prezesem miejsko-gminnego oddziału ZNP

Piątek, 17 maja 2019 10:19

Członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego z terenu miasta i gminy Mszana Dolna wybrali władze oddziału.

Cięcia etatów w administracji i wśród pracowników obsługi szkół. Nowa norma to 1 etat sprzątaczki na 1000 m.kw.

Czwartek, 16 maja 2019 21:05

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Chabówce obawiają się, że jeżeli już dzisiaj pracownicy obsługi z trudem utrzymują czystość w szkole na odpowiednim poziomie, to planowane od 1 września przez władze miasta cięcia etatów wśród sprzątaczek spowodują, że w szkole nie będą spełnione warunki sanitarno-epidemiologiczne. - Szukanie oszczędności w oświacie jest nie tyle wyborem, co koniecznością - odpowiada burmistrz Leszek Świder.

Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna

Czwartek, 16 maja 2019 19:44

Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna odbędzie się w dniach 18-19 maja w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, przy ul. Starowiejskiej 4.

Będzie stadion w Rdzawce?

Czwartek, 16 maja 2019 17:42

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju przymierza się do zakupu działki w Rdzawce pod boisko sportowe, ale konkretów jeszcze nie ma.

Rabka-Zdrój pilnie poszukuje nauczycieli do prowadzenia zajęć dodatkowych

Czwartek, 16 maja 2019 16:43

Gmina Rabka-Zdrój ogłasza nabór na nauczycieli matematyki, informatyki, języka angielskiego oraz innych przedmiotów ogólnych do prowadzenia zajęć w ramach projektu Małopolskie Talenty.