• Sobota, 23 marca 2019
  • Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława

Informacje

Zakłady Komunalne uruchomią na próbę sortownię śmieci w Zarytem

Niedziela, 17 marca 2019 20:22

RABKA-ZDRÓJ: Radni klubu Nasze Miasto uważają, że należy na powrót uruchomić sortownię śmieci w Zarytem. Problem w tym, że aby jej działalność była opłacalna, musi ona przyjmować duże ilości śmieci. Tymczasem poprzednia burmistrz obiecała mieszkańcom Zarytego, że do obiektu nie będą zwożone odpady spoza terenu gminy.

LIST: Wandalizm w przestrzeni publicznej Rabki-Zdroju (zdjęcia)

Niedziela, 17 marca 2019 17:59

"Zgłaszam nasilający się w Rabce-Zdroju wandalizm w przestrzeni publicznej, polegający na malowaniu różnej treści napisów, malunków, naklejek i „patriotycznych” znaków. Widoki tych „dzieł” sprowadzają Rabkę do slumsów miast przemysłowych, nie zachęcają do sanatoryjnego i wakacyjnego pobytu, rodzą obawy co do bezpieczeństwa w naszej miejscowości" - pisze w liście do redakcji nasz czytelnik.

Wypadek samochodowy koło parku (zdjęcia)

Sobota, 16 marca 2019 16:38

RABKA-ZDRÓJ: W sobotę po południu na skrzyżowaniu ulic Chopina i Orkana zderzyły się dwa samochody osobowe. W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby - kierowca forda i 9-letnia pasażerka zostali zabrani do szpitala.

Straż Gminna zlikwidowana

Piątek, 15 marca 2019 19:33

To koniec Straży Gminnej gminy Mszana Dolna. Rada gminy podjęła uchwałę w sprawie jej rozwiązania.

Świadek karambolu w Chabówce: Kierowca mercedesa jechał od Klikuszowej jak wariat (zdjęcia)

Piątek, 15 marca 2019 16:24

Policja ustala okoliczności karambolu w Chabówce. Przed południem rozpędzony mercedes staranował przy zjeździe z Patelni siedem aut. Z Podhale24.pl skontaktował się świadek całego zdarzenia, który twierdzi, że obserwował kierowcę mercedesa już od Klikuszowej. - Jechał jak wariat - relacjonuje.

Pomoc pracowników Urzędu Skarbowego dla mieszkańców Mszany Dolnej

Piątek, 15 marca 2019 13:23

Dwa razy, 20 marca (środa) w godzinach od 9:00 do 13:30 i 10 kwietnia (środa) w godzinach od 9:00 do 14:30 w Sali Narad na parterze budynku Urzędu Miasta przy ul. morsz. Józefa Piłsudskiego 2, pracownicy limanowskiego Urzędu Skarbowego pomogą przesłać elektronicznie deklaracje podatkowe PIT za rok 2018.

Siedem uszkodzonych samochodów w wyniki karambolu w Chabówce (zdjęcia)

Piątek, 15 marca 2019 13:14

Z najnowszych informacji wynika, że kierowca mercedesa, który zjeżdżał z Patelni w kierunku wiaduktu w Chabówce, taranował po kolei jadące przed nim auta. Część porysował, część rozbił, a potem odjechał w kierunku Zaborni. Policja sprawdza, czy uciekał przed kimś, jechał brawurowo, istnieje też możliwość, że puściły mu hamulce.

Rabka-Zdrój rusza z planem zagospodarowania przestrzennego

Czwartek, 14 marca 2019 19:42

W poniedziałek Rada Miejska w Rabce-Zdroju ma podjąć uchwały, które uruchomią procedurę przygotowania i uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego dla miasta (z wyłączeniem strefy A), Chabówki, Ponic i Rdzawki.

Akcja czipowania psów w Rabce-Zdroju

Czwartek, 14 marca 2019 16:28

RABKA-ZDRÓJ: Urząd kupił czipy w zeszłym roku, ale z akcją czipowania chce ruszyć w tym.

Poszukiwany listem gończym wpadł w ręce rabczańskich policjantów

Czwartek, 14 marca 2019 16:03

Policjanci z rabczańskiego komisariatu uzyskali informację, że w jednym z domów w Spytkowicach przebywa poszukiwany listem gończym 40-latek.