• Środa, 16 stycznia 2019
  • Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Informacje

Labrador czeka na pana

Piątek, 4 stycznia 2019 14:20

W piątek na ulicy Polnej w Rabce-Zdroju znaleziony został pies rasy labrador.

Budowa kanalizacji sanitarnej w Rabie Niżnej

Piątek, 4 stycznia 2019 10:22

Trwają prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w Rabie Niżnej oraz budowa łącznika do oczyszczalni ścieków w Mszanie Dolnej.

Borki gotowe

Piątek, 4 stycznia 2019 09:19

Z końcem 2018 roku zakończyły się prace związane e stabilizacją osuwiska wraz z odbudową mostu i drogi na os. Borki w Lubomierzu.

Sąd rozstrzygnął protest wyborczy w Rabce-Zdroju. Jan Kwatyra pozostanie radnym

Czwartek, 3 stycznia 2019 16:41

Nie było nieprawidłowości przy liczeniu głosów w okręgu nr 8 w Rabce-Zdroju w wyborach na radnego. Tak uznał Sąd Okręgowy w Nowym Sączu, który na czwartkowym posiedzeniu oddalił protest wyborczy, złożony przez przewodniczącą komisji obwodowej.

Kierowcy szukali skrótów, ale z mizernym skutkiem (zdjęcia)

Czwartek, 3 stycznia 2019 12:18

Kierowcy wracający wczoraj z Sylwestra w Zakopanem, żeby ominąć zakorkowaną zakopiankę, szukali skrótów drogami naszego regionu. Część ruszyła drogą koło stacji paliw przez Rdzawkę, inni próbowali swoich sił przez Glisne. W obu przypadkach był to zły wybór.

Niecodzienne spotkanie w Kasince Małej

Czwartek, 3 stycznia 2019 08:59

Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej podjął współpracę z Orkiestrą Dętą "Echo Gór". Uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami zostali zaproszeni przez Wojciecha Szczypkę, kapelmistrza orkiestry, na warsztaty i pokaz instrumentów dętych.

Wielkie odśnieżanie i korki w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Środa, 2 stycznia 2019 18:14

Turyści wracający z Zakopanego zakorkowali dziś Rabkę-Zdrój. Wielu z nich, z uwagi na zatory na zakopiance, wybrała alternatywną drogę na północ przez Rabkę-Zdrój i Mszanę Dolną. W mieście od rana są korki.

Leszek Świder: Nie zastosuję grubej kreski - będą audyty

Środa, 2 stycznia 2019 17:00

- Przed nami czas oszczędności – mówi burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, którego pytamy co zastał po przyjściu do urzędu, jak ocenia rządy Ewy Przybyło, jak dogada się z klubem Nasze Miasto i kogo zwolnił już z pracy.

Małgorzata Gromala nowym wiceburmistrzem Rabki-Zdroju

Środa, 2 stycznia 2019 12:10

Od 4 stycznia Małgorzata Gromala, dotychczasowa wójt gminy Podegrodzie, będzie pracować na stanowisku zastępcy burmistrza Rabki-Zdrój.

Dzieci uczą się zagórzańskich melodii

Środa, 2 stycznia 2019 10:59

Dobiega końca projekt pt. "Zagórzańskie melodie" realizowany przez Zagórzański Zespół Folklorystyczny „Dolina Mszanki” z Mszany Górnej obejmujący naukę gry na skrzypcach dla dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu gminy Mszana Dolna.