Informacje

Kultywują tradycję wspólnego kolędowania (zdjęcia)

Wtorek, 9 stycznia 2018 22:11

Stowarzyszenie KGW Olszówka zorganizowało wspólne kolędowanie dla mieszkańców wsi.

Porzucone pieski

Wtorek, 9 stycznia 2018 10:38

Dziś w Rabce-Zdroju na ul. Podhalańskiej, w rejonie budynków "GS", znaleziono porzucone dwa pieski.

Kolędowanie z chórami (zdjęcia i video)

Poniedziałek, 8 stycznia 2018 21:57

W weekend rabczańskie chóry kolędowały w kościołach gminy Rabka-Zdrój - 6 stycznia w kościele parafialnym w Chabówce, a 7 stycznia w kościele pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz w kościele św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju.

Remiza do wynajęcia

Poniedziałek, 8 stycznia 2018 16:26

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju i Ochotnicza Straż Pożarna w Chabówce planują ogłosić przetarg i znaleźć firmę, która wydzierżawi połowę otwartego parę miesięcy temu budynku Wiejskiego Centrum Kulturalno-Sportowego i będzie tam np. organizować wesela.

Medal dla Zofii Zborek

Poniedziałek, 8 stycznia 2018 15:18

Zofia Zborek, nauczyciel muzyki i twórca chóru Adoramus ze Rdzawki, został uhonorowana Medalem Pamiątkowym Podhala za zasługi dla powiatu nowotarskiego.

Suche powietrze to już nie problem pomoże ci Rabczańska Solanka (materiał promocyjny)

Poniedziałek, 8 stycznia 2018 13:48

Rabczańska Solanka to naturalna woda lecznicza chlorkowo - sodowa (solanka), jodkowa, eksploatowana z „rabczańskich złóż” przez Zakład Górniczy działający przy Uzdrowisku Rabka S.A.

Orszak Trzech Króli w Rabce-Zdroju (zdjęcia i video)

Niedziela, 7 stycznia 2018 20:48

Dużym zainteresowaniem cieszył się tegoroczny Orszak Trzech Króli, który w sobotę 6 stycznia przemaszerował z kościoła św. Teresy w Rabce-Zdroju do amfiteatru.

Kto dostał dotację na sport? Już wiadomo

Niedziela, 7 stycznia 2018 16:35

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął konkurs ofert dla organizacji pozarządowych i pożytku publicznego na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2018 roku. Dotacje zostały przyznane na dziewięć projektów. Największą otrzymał KS Wierchy Rabka-Zdrój. W większości przypadków pieniądze pójdą na zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Premiera w Rabciu (zdjęcia)

Sobota, 6 stycznia 2018 21:57

"Brzydkie kaczątko", to najnowszy spektakl Teatru Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju. Jego premiera odbyła się w piątek przy pełnej sali.

Jan Ziobro rezygnuje ze skakania na nartach

Sobota, 6 stycznia 2018 10:21

Skoczek narciarski ze Spytkowic poinformował, że zawiesza swoją karierę sportową. Podał zaskakujące powody swojej decyzji, o których powiedział w nagraniu video, jakie umieścił na swoim profilu na Facebooku.