Informacje

Wielka Sobota w Muzeum Orkana w materiale video

Sobota, 14 kwietnia 2018 13:00

Muzeum Orkana w Rabce-Zdroju zaprezentowało krótki materiał video autorstwa Aleksandra Hordzieja z tegorocznych obchodów Wielkiej Soboty.

Tworzą markę gminy Mszana Dolna (zdjęcia)

Piątek, 13 kwietnia 2018 20:25

W progach Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce, kolejny raz pracowała grupa osób tworzących markę gminy Mszana Dolna. Celem spotkania była prezentacja produktów wytwarzanych przez rękodzielników (giełda produktów) oraz poszukiwanie powodów do dumy z miejsca, w którym żyjemy i pracujemy.

Kilometr tunelu pod Luboniem Małym (zdjęcia)

Piątek, 13 kwietnia 2018 19:21

Ponad 1 kilometr tunelu, którym poprowadzi nowa droga ekspresowa S7, wydrążono pod Luboniem Małym. Prace postępują głównie od strony północnej, gdzie drążone są dwa tunele. Od południowej zaawansowanie jest dużo mniejsze - jest tylko jeden wlot od długości kilkudziesięciu metrów, a drążenia drugiego jeszcze nie rozpoczęto.

Szczypiorniści z Łostówki i Lubomierza najlepsi w gminie (zdjęcia)

Piątek, 13 kwietnia 2018 17:20

11 kwietnia w sali sportowej w Porębie Wielkiej odbyły się Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w piłce ręcznej szkół podstawowych.

Koncert Gospel Celebration w Mszanie Dolnej

Piątek, 13 kwietnia 2018 11:13

W niedzielę 29 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej odbędzie się koncert muzyki gospel. Na scenie wystąpi Colin Vassell – jeden z najbardziej charyzmatycznych dyrygentów gospel z Londynu oraz dwa chóry: Chór Gospel Alwernia i Chór Gospel MOK Mszana Dolna, które prowadzi Lea Kjeldsen. Koncert rozpocznie się o godz. 16:00. Wstęp wolny.

Udany koniec sezonu dla zawodniczek z gminy Mszana Dolna (zdjęcia)

Piątek, 13 kwietnia 2018 09:16

Na koniec sezonu narciarskiego rozegrano na Polanie Jakuszyckiej Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U23).

Karolina z szansą na wysoką nagrodę pieniężną

Czwartek, 12 kwietnia 2018 18:01

15 kwietnia w Warszawie, odbędzie się uroczysty finał Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego, organizowanego przez Fundację Akademia Retoryki Igora Zalewskiego, pod patronatem MEN. Główna nagroda to 10 tys. zł; powalczy o nią m.in. Karolina Duda uczennica I LO im. E. Romera w Rabce-Zdroju.

Wspomnienie o ks. Stanisławie Filipiaku

Czwartek, 12 kwietnia 2018 15:52

9 kwietnia w wieku 74 lat zmarł pochodzący z Kasinki Małej ks. Stanisław Filipiak SCJ. Niemal większość życia zmagał się z uciążliwą chorobą.

Ruszył remont drogi wojewódzkiej w Chabówce

Czwartek, 12 kwietnia 2018 15:04

Rozpoczęła się przebudowa drogi wojewódzkiej 958. W Chabówce pojawili się robotnicy i rozpoczęli remont nawierzchni drogi. Na pasie od wiaduktu w stronę Rokicin Podhalańskich sfrezowana została stara, zniszczona nawierzchnia, którą zastąpi nowy dywanik asfaltowy.

Jeździectwo sportem na całe życie

Czwartek, 12 kwietnia 2018 14:50

W Klubie Jeździeckim Mszana Górna rozpoczyna się realizacja projektu projekt „Jeździectwo sportem na całe życie”. Jest on adresowany do uczniów pięciu szkół podstawowych, zlokalizowanych najbliżej stadniny: Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej, Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej, Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2 w Lubomierzu oraz Szkoły Podstawowej w Łętowem.